Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 902
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Prestiżowe wyróżnienie, srebrny powiat świdnicki

Piątek, 7 października 2011, 17:42
Aktualizacja: 17:44
Autor: Starostwo Powiatowe
powiat świdnicki: Prestiżowe wyróżnienie, srebrny powiat świdnicki
Fot. użyczone
Powiat świdnicki, jako jedyny samorząd powiatowy w Polsce odebrał Srebrne Godło QI przyznane w ramach piątej edycji Programu Najwyższa Jakość QI 2011. Jest to ogólnopolski program konkursowy, w którym nagradzane są instytucje, samorządy, producenci i usługodawcy, posiadający czytelną politykę jakości w odniesieniu do produktu, usługi lub systemu zarządzania. Tym samym znalazł się w prestiżowym gronie instytucji i firm z całej Polski wyróżnionych tym odznaczeniem.

Program realizowany jest przez redakcję Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej, pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Klubu Polskie Forum ISO 9000. Laureatów konkursu można było poznać już w czerwcu, ale finałowa gala, podczas której uroczyście wręczono przyznane odznaczenia, odbyła się wczoraj, w hotelu IBB Andersia w Poznaniu.

- Jesteście wśród najlepszych, jesteście elitą – mówiła witając gości Anna Biszkowiecka, redaktor naczelna Forum Biznesu. - Nasz konkurs nagradza inicjatywy, które promują profesjonalizm i najwyższą jakość. Z pewnością zdobyte wyróżnienie przyczyni się do wzmocnienia pozycji laureatów na rynku – podkreślała Anna Biszkowiecka.

Powiat świdnicki otrzymał tytuł Laureata i Srebrne Godło OI 2011 w kategorii: Usługi – usługi dla klientów indywidualnych i firm w ramach zadań o charakterze publicznym. W kategorii skierowanej do samorządów jest jedynym powiatem w Polsce, wyróżnionym Godłem QI w tym roku. Oprócz naszego powiatu oznaczenia otrzymały jeszcze takie miasta jak Poznań, czy Szczecin, a także już po raz drugi Złotym Godłem wyróżniono gminę Strzegom. Natomiast jedyną firmą z terenu powiatu świdnickiego, która otrzymała wczoraj odznaczenie jest DZT Service Sp. z o.o. ze Świebodzic.

- Każda nagroda, która dotyczy jakości jest nam bardzo bliska. Potwierdza bowiem, że starania naszego urzędu o ciągłe podnoszenie jakości obsługi naszych klientów idzie w dobrym kierunku i jest doceniane przez niezależne gremia. Nie oznacza to jednak, że od dzisiaj osiądziemy na laurach. Ambicją i zobowiązaniem jest utrzymanie i doskonalenie uzyskanych standardów – mówią zgodnie wicestarosta Alicja Synowska i członek Zarządu Powiatu Sabina Cebula, które odebrały wczoraj Srebrne Godło QI 2011.

Aby zostać finalistą konkursu należało wypełnić wniosek konkursowy oraz przygotować mnóstwo załączników. Wnioski oceniała niezależna kapituła składająca się z ekspertów oddelegowanych przez organizatorów konkursu, a także wielu zacnych osób m.in. z Polskiej Akademii Nauk i Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Oprócz podnoszenia konkurencyjności i poprawy wizerunku od dzisiaj powiat będzie mógł także posługiwać się srebrnym godłem QI na każdym przygotowanym przez siebie piśmie.

(Monika Żmijewska, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group