Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 657
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Świebodzice: Prezydencja Polski w Radzie UE na plakacie

Poniedziałek, 5 grudnia 2011, 18:21
Aktualizacja: 20:30
Autor: opr. PAW
REGION, Świebodzice: Prezydencja Polski w Radzie UE na plakacie
Fot. użyczone
Uroczyste otwarcie wystawy „Plakat Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej" miało miejsce w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach.

Wystawa jest zwieńczeniem konkursu organizowanego przez Poseł Lidię Geringer de Oedenberg na plakat przedstawiający wizję pierwszego przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej. Oficjalny patronat nad wernisażem sprawuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.

Wieczór rozpoczęła Zofia Ulatowska – Rybaj, dyrektor biur poselskich w okręgu wyborczym Dolny Śląsk, która zachęcała do aktywnego udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Poseł Lidię Geringer de Oedenberg. Dyrektor towarzyszyła asystentka Katarzyna Mironiak, która chętnie odpowiadała na wszystkie pytania. Wśród publiczności gościliśmy zastępców burmistrza Świebodzic: Ireneusza Zyskę i Zbigniewa Opalińskiego oraz młodzież z Młodzieżowej Rady Miejskiej wraz z przewodniczącym Piotrem Krzyśpiakiem. Wieczór uświetniło brzmienie duetu instrumentalnego Wiktora Wawrzkowicza wraz z synem Bartoszem Wawrzkowiczem. Oczywiście nie mogło zabraknąć poruszającego hymnu Unii Europejskiej - „Ody do radości”.

Podczas wernisażu mogliśmy poznać młodego świebodziczanina z pasją - Daniela Stochniałka. Daniel jest uczniem drugiej klasy naszego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej i cechuje go wielkie zainteresowanie tematyką Unii Europejskiej. Jego pomysł na plakat Polskiej Prezydencji w Radzie UE znalazł się wśród najlepszych i w nagrodę autor odwiedził Parlament Europejski. Daniel zajął również II miejsce w konkursie organizowanym przez Wojewodę Dolnośląskiego – „Tu mieszkam - moje magiczne miejsce w Europie". Na wystawie Daniel pojawił się wraz z rodzicami, którzy nie kryli dumy z sukcesów syna.

Wystawa pokazuje wyjątkowe prace dzieci i młodzieży przedstawione w formie plakatu. Pozwala spojrzeć na Europę oczami autora. Natomiast widzowi uświadamia, że nasz kraj jest istotną częścią większej całości, jaką jest Unia Europejska, w której współistniejemy z innymi państwami. Pokazuje nam, że współtworzymy Europę i świat. Ekspozycja trwa do 12 grudnia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group