Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 957
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Prezydent Murdzek i Edward Szywała z krzyżami kawalerskimi od Prezydenta RP

Sobota, 9 lutego 2013, 11:31
Aktualizacja: 11:34
Autor: red.
Świdnica: Prezydent Murdzek i Edward Szywała z krzyżami kawalerskimi od Prezydenta RP
Fot. użyczone
W piątek, 8 lutego Sudecka Izba Przemysłowo–Handlowa w Świdnicy, świętowała XX–lecie swojego istnienia. W trakcie uroczystości Jan Lityński, doradca Prezydenta RP i Aleksander Marek Skorupa, wojewoda dolnośląski wręczyli ordery i odznaczenia przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Prezydent Bronisław Komorowski uhonorował odznaczeniami państwowymi za wybitne zasługi dla rozwoju gospodarczego Polski, za propagowanie idei gospodarki rynkowej oraz działalność społeczną i charytatywną – Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski – prezydenta Świdnicy, Wojciecha Murdzka i członka Rady SIPH Edwarda Szywałę.

Za zasługi dla rozwoju gospodarczego Polski, za działalność na rzecz społeczności lokalnej Złotym Krzyżem Zasługi uhonorowano Andrzeja Lepaka-Przybyłowicza. Brązowy Krzyż Zasługi przyznano: Jolancie Drozdowskiej, Mariuszowi Hoszowskiemu, Pawłowi Ułaszewskiemu.

Świdnica to silny ośrodek gospodarczy, a Sudeckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej gratuluję tak wspaniałego jubileuszu – mówił wojewoda dolnośląski.

Prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek podziękował w imieniu odznaczonych:
Tak niezwykła okazja jest powodem, że czujemy zaszczyt i wzruszenie w związku z decyzją Prezydenta RP. Odznaczenia odzwierciedlają pracę i wysiłek bardzo wielu osób w budowania różnych wymiarów naszego życia, w tym gospodarczego. Wszystkim, którzy pomagali, by coś pożytecznego w naszych małych ojczyznach się działo, należą się podziękowania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group