Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 890
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prezydent Wałbrzycha oświadcza w sprawie dotyczącej handlu alkoholem

Środa, 12 grudnia 2012, 13:38
Aktualizacja: 13:40
Autor: red.
Wałbrzych: Prezydent Wałbrzycha oświadcza w sprawie dotyczącej handlu alkoholem
Fot. PAW - walbrzyszek.com
W nawiązaniu do ostatnich publikacji dotyczących uchwały Rady Miejskiej Wałbrzycha nr XL/353/2012 z dnia 29 listopada 2012 roku, Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej pragnie uzupełnić i sprostować informacje, które pojawiły się w mediach.

W ciągu ostatnich 2 lat do UM w Wałbrzychu wpłynęło około stu pisemnych skarg, w których mieszkańcy zwracali uwagę na częste przypadki zaburzania porządku publicznego w nocy. Prośby rozwiązania tych problemów pojawiały się także w trakcie bezpośrednich spotkań z mieszkańcami.

- Pragnę podkreślić, że niniejsza uchwała nie odnosi się do sprzedaży alkoholu, ale dni i godzin otwierania oraz zamykania placówek handlu detalicznego, zakładów (punktów) gastronomicznych i usługowych. Nie ma zatem mowy o zakazie sprzedawania alkoholu, ale o regulacjach, które mają zapewnić porządek publiczny – pisze w oświadczeniu Szełemej.

- Jesteśmy otwarci na sugestie zainteresowanych stron i gotowi do wprowadzenia korekt do przedstawionej uchwały. Dotychczas projekt został oddany do konsultacji społecznych, prowadzonych od sierpnia br. Do opiniowania uchwały zaprosiliśmy lokalne organizacje przedsiębiorców, federacje konsumentów oraz związki zawodowe. Żaden z podmiotów nie zgłosił większych zastrzeżeń, podobnie jak wałbrzyscy radni – kontynuuje prezydent.

Jak informuje Roman Szełemej, z uwagi na ostatnie sygnały, zdecydował on o kontynuowaniu rozmów z przedstawicielami przedsiębiorców i mieszkańców. Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na poniedziałek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group