Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 621
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej ostro mówi o wieloletnich zaniedbaniach

Środa, 29 października 2014, 10:56
Aktualizacja: 13:58
Autor: PAW
Wałbrzych: Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej ostro mówi o wieloletnich zaniedbaniach
Fot. red.
Wałbrzych ma coraz więcej wyremontowanych dróg. Wiąże się to oczywiście z konkretnymi nakładami finansowymi. Według prezydenta Romana Szełemeja, taki zakres prac był koniecznością, bowiem zaniedbania w kwestii dróg w mieście sięgają około 50 lat.

- Remontujemy m.in. ulicę Niepodległości i wiąże się to ze sporymi problemami i utrudnieniami – tłumaczy Roman Szełemej. – Pod drogą przepływa rzeka i prace zaczęliśmy od uszczelnienia koryta rzeki, żeby nie niszczyła drogi. Ten problem przez wiele lat był spychany na dalszy plan i nikt nie chciał podjąć się realizacji tego zadania.

Zdaniem prezydenta Szełemeja, takich ulic w mieście jest więcej. Przez lata nie były remontowane, bowiem wiązało się to z dużymi kosztami, ale także dużym zakresem robót, utrudnieniami w ruchu i niedogodnościami dla mieszkańców.

- Czy nadal mieliśmy tkwić w tej bezczynności? – pyta Szełemej. – Podobna sytuacja będzie miała miejsce w przypadku planowanego w najbliższych latach remontu ulicy 1 Maja. Bardzo często zdarza się tak, że są to jedyne drogi w danych dzielnicach i nie ma innych dróg alternatywnych i to stwarza kolejne problemy z poprowadzeniem choćby objazdów i wytyczeniem nowej organizacji ruchu.

Prezydent podkreślił, że wiele prac przy remontach dróg związanych choćby z wymianą kanalizacji czy wodociągów, jest prowadzonych w nocy, żeby nie paraliżować życia w mieście.

- Te utrudnienia to olbrzymi problem dla nas jako inwestora, ale też dla wykonawców. To są kilkudziesięcioletnie zaniedbania i musimy je teraz nadrabiać – tłumaczy Szełemej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group