Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 949
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Prezydent z wizytą u pierwszej świdniczanki urodzonej w 2017 roku

Niedziela, 15 stycznia 2017, 14:45
Autor: red
Świdnica: Prezydent z wizytą u pierwszej świdniczanki urodzonej w 2017 roku
Fot. UM Świdnica
Jest nie tylko pierwszą świdniczanką, ale także jednym z pierwszych obywateli naszego kraju, który przyszedł na świat kilkadziesiąt minut po północy, pierwszego dnia nowego 2017 roku.

Mowa o maleńkiej Julii Wojkowskiej, którą wraz z rodzicami Anną i Kamilem, odwiedziła Prezydent Miasta Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Julia przyszła na świat na oddziale ginekologiczno-położniczym szpitala „Latawiec” w Świdnicy dokładnie o godzinie 0:45. Dziewczynka ważyła 2950 gram i mierzyła 54 cm. Jest pierwszym dzieckiem rodziny Państwa Wojkowskich, którzy nie kryli dumy i radości z jego narodzin. Prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska osobiście pogratulowała rodzicom przyjścia na świat pierwszej świdniczanki w 2017 roku i życzyła przede wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności i spełnienia marzeń. Prezydent wręczyła także drobne upominki, przydatne w pierwszych miesiącach życia noworodka.
- Gratuluję rodzicom z całego serca. To wielka radość, gdy rodzina się powiększa i wkracza w kolejny etap życia. Widok szczęśliwej rodziny ze Świdnicy napawa optymizmem oraz pokazuje, że nasze miasto to miejsce po prostu dobre do życia. Mam nadzieję, że w tym roku więcej świdnickich par zdecyduje się na powiększenie swojej rodziny. Julcia to niezwykłe dziecko bystre, ciekawe świata i bardzo grzeczne – podkreśla prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

W minionym, 2016 roku Urząd Stanu Cywilnego w Świdnicy zarejestrował 670 urodzeń dziewczynek i 698 urodzeń chłopców. Najpopularniejszymi imionami żeńskimi były: Lena, Maja, Zuzanna, Julia, Zofia, natomiast wśród męskich królował: Jakub, Antoni, Filip oraz Szymon.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group