Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 1474
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Próbna ewakucja

Poniedziałek, 1 maja 2023, 7:01
Aktualizacja: 12:02
Autor: red
Strzegom: Próbna ewakucja
Fot. UM Strzegom
W ramach programu „Bezpieczny Dolnoślązak”, który jest realizowany przez PSP nr 4 w Strzegomiu, 21 kwietnia br. uczniowie kl. I – VIII wzięli udział w próbnej ewakuacji, która została przeprowadzona przy udziale Państwowej Straży Pożarnej ze Świdnicy oraz Ochotniczej Straży Pożarnej ze Strzegomia i Rogoźnicy.

Jej celem było sprawdzenie możliwości sprawnego reagowania w sytuacji wystąpienia pożaru w szkole. Uczniowie, nauczyciele i wszystkie osoby przebywające w szkole poprawnie zareagowali na sygnał alarmowy oraz przypomnieli sobie zasady obowiązujące w czasie alarmu.

W czasie ćwiczeń zainscenizowano wystąpienie pożaru w toalecie szkolnej oraz udzielenie pomocy 2 poszkodowanym uczniom. Strażacy szybko poradzili sobie z problemem i udzielili pomocy poszkodowanym.

Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej ze Strzegomia zorganizowali również dla uczniów pokaz udzielania pierwszej pomocy. Przybliżyli oni uczniom podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz zademonstrowali prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo–oddechowej w przypadku osób dorosłych, dzieci i niemowląt.

Po zakończeniu pokazu wszyscy chętni mogli praktycznie przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na dostarczonych przez strażaków fantomach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group