Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Progresywni prezydenci spotkają się w Świdnicy

Wtorek, 23 stycznia 2018, 9:26
Aktualizacja: 11:27
Autor: red
W najbliższy weekend, 26–28 stycznia do Świdnicy przyjadą prezydenci i prezydentki, burmistrzowie oraz burmistrzynie zrzeszeni w tzw. „Sieci progresywnych”.

Włodarze spotkają się w naszym mieście, aby wymienić się doświadczeniami w temacie estetyki miejskiej, w której Świdnica ma duże sukcesy oraz podsumować dotychczasową działalność stowarzyszenia. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Fundacją im. Friedricha Eberta w Warszawie.

Na zaproszenie Prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej do naszego miasta przyjadą: Robert Biedroń - Prezydent Słupska, Beata Klimek - Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Marek Materek - Prezydent Starachowic, Daniel Kozdęba – Prezydent Mielca, a także Marcin Bazylak - Wiceprezydent Dąbrowy Górniczej, Tomasz Trela - Pierwszy Zastępca Prezydenta miasta Łodzi, Anna Mackiewicz - Zastępca Prezydenta Bydgoszczy, Jolanta Fierek - Burmistrz Czerska, Mateusz Klinowski – Burmistrz Wadowic, Rafał Kukla - Burmistrz Gorlic, Arkadiusz Nowalski - Burmistrz Sejn, Elżbieta Radwan – Burmistrz Wołomina, Olga Roszak-Pezała - Burmistrz Mielna oraz Monika Trzcińska - Burmistrz Braniewa.

Poprzednie edycje tego wydarzenia, mające miejsce w Słupsku, Ostrowie Wielkopolskim, Wadowicach czy Sejnach, stanowiły okazję do przedyskutowania doświadczeń i wyzwań stojących przed osobami, które postawiły na realizację progresywnej polityki w samorządach. W Świdnicy włodarze zapoznają się z założeniami polityki reklamowej, estetyki miejskiej i jej znaczenia, która od miesięcy z sukcesami realizowana jest w naszym mieście. Ponadto poznają praktyczne rozwiązania programu "Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica" bazującego na współpracy samorządu z lokalnymi przedsiębiorcami na rzecz młodzieży.

Zwieńczeniem spotkania progresywnych samorządowców będzie wspólna praca nad założeniami tzw. „Deklaracji Świdnickiej”, w której zawarte zostaną zasady racjonalnego gospodarowania przestrzenią publiczną, aby była ona wielofunkcyjna i nieprzeskalowana. Uroczyste podpisanie dokumentu oraz konferencja prasowa poprzedzająca wydarzenie, zaplanowane jest w niedzielę, 28 stycznia o godzinie 12:30 w Muzeum Dawnego Kupiectwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group