Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 916
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Projekt ekologiczny

Wtorek, 27 kwietnia 2021, 13:25
Autor: red
Żarów: Projekt ekologiczny
Fot. UM Żarów
22 kwietnia na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w ramach zorganizowanej przez Urząd Miejski w Żarowie akcji „Okaż Kulturę, chroniąc Naturę” zastępca burmistrza Przemysław Sikora wraz z Bartoszem Żurkiem przewodniczącym Komisji ds. Ochrony Środowiska rozdawali torby ekologiczne, bardziej przyjazne naszemu środowisku, mieszkańcom naszej gminy.

Ekologiczne torby zakupione zostały w ramach akcji „Żarowski Projekt Ekologiczny”. Jest to już kolejny projekt, realizowany w ramach tej akcji na terenie gminy Żarów. W akcję i popularyzację ekologicznych postaw włączyły się firmy, które przekazały wsparcie finansowe na zakup eko-reklamówek: Daicel Safety Systems Europe, Yagi Poland Factory, KCP Sp. z o.o. Zakład Wodociągów i Kanalizacji z Żarowa. W ekologiczną akcję zaangażowała się także Komisja ds. Ochrony Środowiska oraz przewodniczący Komisji radny Bartosz Żurek.

- Każdego dnia, robiąc zakupy przynosimy do domu coś plastikowego. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, jak bardzo niekorzystne jest to dla środowiska i naszych najbliższych. Zmiana nawyków to tylko kwestia decyzji. Codziennie każdy z nas ma wpływ na to, jak będzie wyglądał nasz świat i nasze miasto. Do akcji „Okaż Kulturę, chroniąc Naturę” może przyłączyć się każdy z nas. Zachęcamy naszych mieszkańców do wymiany plastikowych toreb na ekologiczne. Dziękujemy również za przekazanie wsparcia finansowego na zakup ekologicznych toreb zakładom z Żarowa – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Pamiętajmy! Dbałość o środowisko warto rozpocząć od codziennych czynności. Wychodząc na zakupy, najlepiej zaopatrzyć się w torbę wielokrotnego użytku. Zrezygnujmy z foliowych reklamówek. Wyeliminujmy też plastikowe naczynia i jednorazowe sztućce na rzecz tych tradycyjnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group