Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 909
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Projekt Erasmus+ 2018–2020 – „Budowanie mostów poprzez muzykę” w PSP nr 4 w Strzegomiu

Niedziela, 21 października 2018, 11:43
Autor: red
Strzegom: Projekt Erasmus+ 2018–2020 – „Budowanie mostów poprzez muzykę” w PSP nr 4 w Strzegomiu
Fot. UM Strzegom
Po raz drugi Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzegomiu bierze udział w projekcie unijnym ERASMUS+. Tym razem tematem przewodnim jest muzyka. Tytuł projektu to „Building Bridges with music”– „Budowanie mostów poprzez muzykę”. W dniach 8–12 października br. odbyło się I spotkanie projektowe „Teaching and learning activities” w Strzegomiu.

W projekcie bierze udział 6 państw: Polska, Niemcy, Włochy, Czechy, Hiszpania i Grecja.

8 października powitaliśmy 25 uczniów z pięciu państw i 13 nauczycieli. W poniedziałek odbyła się ceremonia powitalna, podczas której uczniowie klasy 8b pod opieką Gertrudy Dudzik przedstawili bajkę CZERWONY KAPTUREK. Uczniowie śpiewali piosenki i grali na instrumentach. Po ceremonii pokazaliśmy gościom miasto: Wieżę Targową, Rynek oraz wystawę multimedialną w Karmelu.

W wtorek pojechaliśmy na wycieczkę do Wrocławia i śladami Krasnali zwiedzaliśmy miasto, płynęliśmy statkiem po Odrze i odwiedziliśmy Narodowe Forum Muzyki.
W środę uczestniczyliśmy w warsztatach tanecznych, ucząc się tradycyjnych tańców pochodzących z sześciu państw. Stworzyliśmy jeden wspólny taniec Europy, braliśmy udział w zajęciach integracyjnych, prezentowaliśmy nasze szkoły i miasta, a wszystko nagrywała telewizja regionalna. Wieczorem zorganizowaliśmy wspólnego grilla i dyskotekę.

W czwartek zaprosiliśmy gości na wycieczkę do Rzeszówka i Dobkowa, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach ekologicznych i mydlarskich. Zdobyliśmy wiedzę na temat wulkanów, skał i Ziemi. Wspólnie bawiliśmy się przy ognisku. Po południu w Strzegomskim Centrum Kultury wystąpił dla nas zespół folklorystyczny „Kostrzanie” oraz uczniowie szkół gminnych zaprezentowali swoje talenty muzyczne.

W piątek nadszedł czas pożegnania po intensywnym, pełnym wrażeń tygodniu. Goście zadowoleni wrócili do swoich państw i miast. Dla wszystkich było to wspaniałe doświadczenie, spotkanie z kulturą państw europejskich i przygoda z językiem angielskim.

Koordynator projektu
Gertruda Dudzik

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group