Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Prokuratura bada śmiertelne wypadki na K35

Wtorek, 16 listopada 2010, 8:06
Aktualizacja: 10:46
Autor: KO
powiat świdnicki: Prokuratura bada śmiertelne wypadki na K35
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Nie zakończyły się jeszcze postępowania w sprawie trzech tragicznych wypadków z ostatnich miesięcy. Dwie kobiety zginęły w Słotwinie, dwie kobiety zginęły w Marcinowicach, młody mężczyzna zginął w pobliżu Tworzyjanowa…

Czarna seria na trzydziestce piątce rozpoczęła się w poniedziałek, 9 sierpnia, w Słotwinie. Wtedy to nad ranem rozpędzony tir uderzył w dwie idące do pracy u ogrodnika kobiety. Piesze nie miały najmniejszych szans. We wrześniu Zygmunt J., kierowca tira, dostał od świdnickiej prokuratury zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego, którego skutkiem była śmierć dwóch osób. Chorzowianin częściowo przyznał się do winy – twierdzi, że samochód był zepsuty i dlatego stracił nad nim panowanie. Tymczasem biegły z zakresu techniki samochodowej ustalił, że układ kierowniczy, a także hamulcowy i zawieszenia pojazdu były sprawne. Postępowanie trwa.

Również dwie kobiety zginęły po potrąceniu na chodniku w środę, 29 września, w Marcinowicach. Uderzyło w nie terenowe suzuki, ale według ustaleń prokuratury sprawcą wypadku znów był kierowca tira. Ciężarówka jadąca przez Marcinowice w kierunku Wrocławia wjechała w tył suzuki. Kierująca nim kobieta straciła panowanie nad kierownicą i wjechała na chodnik. Kierowca tira przyznał, że jechał z prędkością niedozwoloną i że uderzył w suzuki, ale nie przyznaje się do spowodowania wypadku. Jego zdaniem kierująca suzuki wymusiła pierwszeństwo. Prokurator Rejonowy w Świdnicy 1 października przedstawił zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym kierowcy tira. To postępowanie też nie zakończyło się jeszcze.

Podobnie jak postępowanie w sprawie wypadku z początku października, w wyniku którego zmarł kierowca daewoo nexii. Za Strzelcami Świdnickimi na pas, którym jechał, z nieustalonych przyczyn wjechał ford fokus.

- We wszystkich tych sprawach został powołany biegły z zakresu ruchu drogowego – tłumaczy prokurator Beata Piekarska–Kaleta z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy. - Te opinie będą podstawą wydawania decyzji merytorycznych.

Relacje z miejsc tych dramatycznych zdarzeń:
* Tragedia w Słotwinie – tir zabił dwie kobiety - poniedziałek, 9 sierpnia, godz. 7.44,
* Tragedia w Marcinowicach – tir spowodował śmierć dwóch kobiet - środa, 29 września, godz. 13.26,
* Wypadek na trasie na Wrocław – dwudziestosiedmiolatek nie żyje - czwartek, 7 października, godz. 16.24.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group