• Czwartek, 23 stycznia 2020
  • Godz. 10:10
  • Imieniny: Ildefonsa, Marii, Rajmunda
  • Czytających: 425
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie płatnej protekcji

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 8 grudnia 2010, 13:50
Aktualizacja: 13:52
Autor: red.
Longin Rosiak zawiadomił śledczych o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez senatora Ludwiczuka.
Fot. Walbrzyszek.com
Chodzi o sprawę z Wałbrzycha, o której pisaliśmy: senator Roman Ludwiczuk proponował Longinowi Rosiakowi korzyści za opuszczenie w końcówce kampanii wyborczej Mirosława Lubińskiego, kandydata na prezydenta miasta. Tamtejsza prokuratura podlega Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy.

Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu wszczął śledztwo w sprawie podjęcia się przez członka sztabu wyborczego kandydata na prezydenta Wałbrzycha Piotra Kruczkowskiego pośrednictwa w doprowadzeniu do uzyskania przez ustalone osoby funkcji wicestarosty powiatu wałbrzyskiego, członka zarządu Miejskiego Zarządu Budynków sp. z o. o. w Wałbrzychu oraz pracy w spółkach komunalnych w zamian za obietnicę korzyści osobistej, polegającej na odstąpieniu od poparcia kandydata w wyborach Mirosława Lubińskiego. To miało zwiększyć szanse na reelekcję kandydata Piotra Kruczkowskiego. Jest to czyn z art. 230 § 1 kodeksu karnego – tak zwana płatna protekcja. Śledztwo zostało wszczęte na podstawie zawiadomienia złożonego przez Longina Rosiaka. Prokurator zabezpieczył dyktafon cyfrowy wraz z oryginalnym nagraniem rozmowy przeprowadzonej pomiędzy zawiadamiającym a Romanem Ludwiczukiem. Teraz zostanie on poddany specjalistycznym badaniom w celu potwierdzenia jego autentyczności.

Więcej na ten temat:
* Senator PO nagrany – korupcja polityczna czy zwykłe targi?, środa, 1 grudnia, godz. 18.24,
* Senator PO przeprasza za bluzgi, czwartek, 2 grudnia, godz. 12.30.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~sceptyk 8-12-2010 14:44
Prokuratura sprawdzi i włos z głowy senatorowi nie spadnie tak jak chlebusiowi.Naiwni którzy myślą inaczej ale POmazyc mżna
~ 8-12-2010 16:09
w sprawie płatnej protekcji- jak to ładnie brzmi..ja jednak wolę określenie -dawać w łapę
~ 8-12-2010 17:31
Kwalifikacja czynu mówi sama za siebie. Zostanie stwierdzone, że nikt nic nikomu nie dał i śledztwo zamknięte. Panowie prokuratorzy, a moze tak " przestępstwo przeciw wyborom" ? Ściganie z urzędu i kara wyższa :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group