Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 623
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Promenada w centrum Osiedla Młodych zmieni swoje oblicze

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 7 września 2013, 9:50
Aktualizacja: 14:51
Autor: red.
Fot. UM Świdnica
Trwają prace nad projektem zagospodarowania promenady przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Świdnicy.

Obecnie istniejąca nawierzchnia i schody są w tak kiepskim stanie technicznym, że łatanie dziur nie ma sensu. Mieszkańcy zwracali również uwagę na fakt, że w tym miejscu przyda się więcej zieleni. Chcemy, by to miejsce zmieniło całkowicie swój charakter i stało się nie tylko dogodnym dojściem do budynków na osiedlu i kościoła, ale też zgodnie z intencjami mieszkańców, miejscem urokliwym i rekreacyjnym – mówi Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.

Z tych też powodów w ramach przebudowy powstanie reprezentacyjny trakt w stronę kościoła wraz z nowymi aranżacjami atrakcyjnej zieleni. Zamontowane zostaną m. in. nowe ławki, gazony kwiatowe, stojaki na rowery i kosze. Rozważany jest również pomysł architektów na mały sztuczny wodny strumyk o długości ok. 100 m, który może stworzyć specyficzny mikroklimat.

Element strumyka jest na razie wstępną koncepcją ze względu na koszty. Cała przebudowa promenady będzie kosztowała ponad 500 tys. zł, a z wyliczeń wynika, że sam element wodny może pochłonąć dodatkowo 400 tys. zł, ze względu na konieczność zrealizowania specjalnych instalacji. Do tego dochodziłyby niemałe koszty eksploatacji strumyka – utrzymanie urządzeń, czystości itp. W związku z tym zastanawiamy się również nad innymi rozwiązaniami – dodaje wiceprezydent Pałac.

Projekt architektoniczny dla tego terenu jest na ukończeniu. Do ponad 100 podmiotów w najbliższym otoczeniu przesłana już została informacja o prowadzonej procedurze administracyjnej związanej z ustaleniem warunków zagospodarowania tego terenu. Wizualizację projektu można zobaczyć na stronie www.um.swidnica.pl/promenadawyszynskiego.

Swoją opinię na temat przedsięwzięcia mogą wyrazić również wszyscy mieszkańcy, przesyłając swoje sugestie na adres: promenadawyszynskiego@um.swidnica.pl. Na zgłoszenia czekamy do 20 września.
Według planu miasto chce uzyskać pozwolenie na budowę jeszcze w tym roku, a w przyszłym wykonać prace.

(UM Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~po co to 7-09-2013 10:10
No i po co taka szopka, po co tam jakaś promenada do kościoła
~ja 7-09-2013 18:28
Bardzo ładnie! Tylko może ktoś coś zrobi z tymi drzewkami, które gdy urosły zasłaniają widoczność i tylko patrzeć jak będą kolizje przy wyjeździe z Jasińskiego, a z garaży wyjeżdża tu dużo aut co rano.
~ela 7-09-2013 23:15
i oczywiście oprócz zieleni całą reszta z granitu tak? jak całą świdnica ;/
~ela 7-09-2013 23:16
i oczywiście oprócz zieleni całą reszta z granitu tak? jak całą świdnica ;/
~ja 8-09-2013 8:59
Całą Świdnicę granitem - może nie. Ale należy pamiętać, że granit jest naturalny, a beton nie. Naturalny kamień lepiej zachowuje się w upały, a piękne zabytkowe miasta mają mnóstwo kamienia i dobrze się tam czujemy, maja dobry klimat.
~Torcik 8-09-2013 10:40
A pracy jak nie było tak niema. budynki jak się sypały tak się sypią
~Świdnickie Forum Rozwoju 8-09-2013 20:28
Wystarczyłoby, aby władze miasta wprowadziły budżet obywatelski (w listopadzie tamtego roku złożyliśmy propozycje) i jeżeli mieszkańcy będą chcieli, aby miasto stworzyło promenadę za 900 tys.(z oczkiem wodnym) to taki projekt złożą, a potem będą na niego głosować. Naszym zdaniem w mieście są pilniejsze wydatki.
~Kaktus 17-09-2013 11:31
pewnie wzorem wielkich świdnickich inwestycji dopakują granit i znowu będą wmawiać, że projekt jest piękny... feeee , dziwne pojęcie estetyki .... No, ale będzie się dobrze komponować z "domami z betonu" ....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group