Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 994
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Promesa na boisko przy III LO

Środa, 6 maja 2015, 9:35
Aktualizacja: 13:26
Autor: red.
Wrocław: Promesa na boisko przy III LO
Fot. użyczone
We wtorek, 5 maja, w sali konferencyjnej Stadionu we Wrocławiu, Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz odebrał promesę na kwotę 160 tys. złotych z przeznaczeniem na przebudowę boiska wielofunkcyjnego przy III Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy. Kwota pochodzi z Funduszu Rozwoju Kultury w ramach "Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2015–2017".

Sejmik Województwa Dolnośląskiego przeznaczył ponad 18 milionów złotych na dofinansowanie infrastruktury powstającej w ramach wojewódzkiego programu rozwoju bazy sportowej. Pieniądze te przeznaczone zostaną na dofinansowanie 46 inwestycji, w tym na budowę 33 nowych oraz modernizację 13 istniejących obiektów.

- Chcemy, aby z nowych obiektów korzystały przede wszystkim dzieci i młodzież, dla których od lat prowadzimy programy sportowe. Rozbudowa infrastruktury sportowej jest naturalną konsekwencją obranej przez samorząd strategii wspierania kultury fizycznej na Dolnym Śląsku - powiedział Cezary Przybylski, Marszałek Województwa. Cieszy nas to dofinansowanie, gdyż wpłynie ono na poprawę infrastruktury sportowej przy obiektach oświatowych podległych Powiatowi Świdnickiemu. Mamy jednocześnie nadzieję, że to nie ostatnie środki województwa na rozwój bazy sportowej na Dolnym Śląsku. Jeśli pojawi się kolejna możliwość, z pewnością skorzystamy z tych dodatkowych funduszy - mówi Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz.

Oprócz Powiatu Świdnickiego promesy z rąk Marszałka odebrali: Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek oraz Zastępca Prezydenta Świdnicy Marek Suwalski.

(Piotr Dębek)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group