Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1039
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Promesa na renowację zabytkowej maszyny

Piątek, 19 lutego 2016, 6:50
Autor: opr.red.
Żarów: Promesa na renowację zabytkowej maszyny
Fot. www.um.zarow.pl
Nie tylko parafie z terenu gminy Żarów otrzymają dotacje z budżetu gminy Żarów na renowację zabytków wpisanych do rejestru zabytków. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej żarowscy radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie przyznania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na terenie gminy Żarów.

W tym roku, po raz pierwszy dotację otrzymali także właściciele zabytkowego młyna w Siedlimowicach Iwona i Witold Markiewiczowie, którzy otrzymane pieniądze przeznaczą na przeprowadzenie prac konserwatorskich odsiewacza ramowego dwuskrzyniowego. - Młyn w Siedlimowicach to "perełka" naszej wsi, unikatowe miejsce, z którym związani są mieszkańcy naszej miejscowości. Dlatego serdecznie zachęcamy wszystkim do odwiedzenia naszego niezwykłego zabytkowego młyna. To stary obiekt, a w nim pracujące stare maszyny, które są jedyne w swoim rodzaju. Dbamy o nie i konserwujemy je w odpowiedni sposób. Pieniądze, które otrzymamy z budżetu gminy Żarów zostaną przeznaczone na konserwację właśnie jednej z zabytkowej maszyn - mówił Witold Markiewicz właściciel zabytkowego młyna w Siedlimowicach.

Burmistrz Leszek Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny i radny Rady Miejskiej Mieczysław Myrta wręczyli promesę na udzielenie dotacji na ręce Witolda Markiewicza właściciela zabytkowego młyna w Siedlimowicach. Promesa opiewa na kwotę 3.575 złotych. - Cieszę się, że jako gmina możemy pomagać w pracach konserwatorskich. W tym roku będziemy wspierać nie tylko parafie z terenu gminy, ale także nasz zabytkowy młyn w Siedlimowicach. To historyczny zabytek, który stanowi wielką wartość także dla mieszkańców naszej gminy, a naszym wspólnym obowiązkiem jest wspólna troska o jego przetrwanie - gratulował burmistrz Leszek Michalak.

Dotacje z budżetu gminy Żarów na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na terenie gminy Żarów otrzymają jeszcze parafie w Wierzbnej, Bukowie, Imbramowicach i Mrowinach. W tym roku na prace konserwatorskie zabytków burmistrz Leszek Michalak przeznaczył 130 tysięcy złotych z budżetu gminy Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group