Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1059
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Przebudowa ul. Strefowej w Żarowie

Sobota, 30 września 2017, 15:42
Autor: red
Żarów: Przebudowa ul. Strefowej w Żarowie
Fot. UM Żarów
Kończy się pierwszy etap remontu ulicy Strefowej w Żarowie. Inwestycja ta realizowana jest w ramach zadania inwestycyjnego "Przygotowanie terenów inwestycyjnych w celu nadania im nowych funkcji gospodarczych – rozbudowa systemu wodociągowego w celu zapewnienia zaopatrzenia terenów WSSE Podstrefy w Żarowie".

W pierwszym etapie zostały wykonane roboty rozbiórkowe istniejących wcześniej elementów drogi, wykonano nową podbudowę, położono dwie warstwy asfaltu oraz osadzono krawężnik. Remontowany odcinek został połączony z drogą powiatową w okolicy przejazdu kolejowego w kierunku Mrowin.

Nowy odcinek jezdni jest znacznie szerszy, co wyraźnie zwiększa komfort jazdy i bezpieczeństwo użytkowników drogi. Dodatkowo obecna lokalizacja skrzyżowania z droga powiatową w kierunku Tarnawy zdecydowanie wpływa na poprawę widoczności dla aut przejeżdżających przez przejazd kolejowy i jadących w kierunku ul. Strefowej.

W pierwszym kwartale przyszłego roku zostanie zrealizowany drugi etap inwestycji, który obejmie wykonanie chodnika, rowu odwadniającego drogę oraz położenie trzeciej warstwy nawierzchni asfaltowej.

Cała przebudowa ulicy Strefowej wraz ze skrzyżowaniem kosztować będzie dokładnie 376.161,45 złotych. Inwestycja w całości sfinansowana zostanie ze środków własnych budżetu gminy Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group