Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1123
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Modlęcin: Przebudowali świetlicę

Środa, 19 lutego 2020, 9:58
Autor: red
Modlęcin: Przebudowali świetlicę
Fot. UM Strzegom
Dobiegły końca roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn.: "Przebudowa świetlicy wiejskiej we wsi Modlęcin w gminie Strzegom".

W budynku świetlicy powstało "Gminne Centrum Sztuk Wizualnych", gdzie prowadzonych będzie szereg warsztatów artystycznych.

Przypomnijmy, prace remontowe obejmowały: rozbiórkę wraz z nadbudową klatki schodowej i pokryciem dachowym, budowę schodów żelbetowych wraz z innymi elementami żelbetowymi, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, odgrzybienie ścian i posadzek, budowę szatni i toalety na parterze, generalny remont sali głównej i kuchni, wykonanie tynków i lamperii, położenie nowych warstw podłogowych, zagospodarowanie poddasza, cz też instalację windy towarowej.

- Głównym celem projektu było utworzenie "Gminnego Centrum Sztuk Wizualnych" w Modlęcinie w celu zaspokojenia potrzeb kulturalnych mieszkańców oraz integracja mieszkańców tej wsi. W wyremontowanej świetlicy prowadzone będą - pierwsze się już odbyły - warsztaty artystyczne tj.: rzeźba w kamieniu, modelowanie w glinie, malowanie przy użyciu farb wodnych, praca na kole garncarskim, wykonywanie rysunku formatowego, zajęcia parateatralne, ceramika dla osób niepełnosprawnych, łączących taniec z twórczością plastyczną, tworzenie instalacji przestrzennych oraz zajęcia świetlicowe dla dzieci i młodzieży - wymienia Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020". Całkowita wartość inwestycji wyniosła ok. 1 mln zł. Wielkość przyznanego dofinansowania wyniosła blisko 0,5 mln zł.

Na ostatniej sesji RM w Strzegomiu (29.01) radni dołożyli 310 tys. zł na wykonanie elewacji budynku świetlicy wiejskiej w Modlęcinie i na zagospodarowanie terenu wokół niej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group