Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Przedszkolaki przywitały wiosnę

Poniedziałek, 25 marca 2019, 9:07
Autor: red
Gmina Świdnica: Przedszkolaki przywitały wiosnę
Fot. Gmina Świdnica
21 marca... To właśnie ten dzień wprawia nas w niesamowity nastrój – tego dnia zaczyna się kalendarzowa wiosna. Jak co roku w gminnych przedszkolach ten dzień jest bardzo wesoły i kolorowy.

W Przedszkolu w Bystrzycy Dolnej zabawa rozpoczęła się już w momencie przyjścia do placówki, kiedy to każde z dzieci mogło przygotować sobie rekwizyt, którym powita wiosnę.
- Po śniadaniu dzieci w każdej grupie przygotowały portret wiosny, a następnie zostały zaproszone na spotkanie z najprawdziwszą Panią Wiosną, która radośnie je powitała i zachęciła do poszukiwań jej zwiastunów. Po audycji cała społeczność przedszkola wyruszyła w barwnym korowodzie w okolice przedszkola ze śpiewem, tańcem i muzyką oraz oczywiście z Marzanną, która została pożegnana i wywieziona na taczce i wysłana za morze. Radości dzieci nie było końca, wspólna zabawa, śpiew i uśmiech sprawiły, że może nie tyle w przyrodzie, ale na pewno w sercach zakwitła wiosna – mówi dyrektor Beata Klęsk.

Również w Przedszkolu w Witoszowie Dolnym dzieci wybrały się na spacer, na którym pożegnały zimę i przywitały upragnioną wiosnę. - Odnalazły ją w cieple marcowego słońca, śpiewie ptaków, kwitnących kwiatach. Tego wyjątkowego dnia obchodziliśmy również Dzień Zielony. Wszystkie przedszkolaki były ubrane na zielono i przyniosły do przedszkola zielone maskotki i zabawki – informuje Renata Piotrowska.

Przyjdź wiosno nie zwlekaj. Tak śpiewały przedszkolaki z Bajkowej Dolinki w Pszennie. Tym razem każdy w przedszkolu miał na sobie część garderoby w kolorze zielonym. Jak podkreśla Ewa Wasilenia, dyrektor placówki, wszyscy w przedszkolu bardzo staranie przygotowali się do powitania wiosny. Zgodnie z tradycją dzieci barwnym pochodem wyruszyły na teren ogrodu przedszkolnego, gdzie odśpiewanymi wspólnie piosenkami powitaliśmy wiosnę. Wszyscy uśmiechnięci i radośni w towarzystwie Pani Wiosny wrócili do przedszkola.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group