Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1188
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Przegląd zespołow kolędniczych

Poniedziałek, 15 stycznia 2024, 15:55
Autor: red
Żarów: Przegląd zespołow kolędniczych
Fot. Mirosław Becher
Kolędnicy z Imbramowic to laureaci Żarowskiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych. Wydarzenie w Żarowie zorganizowano po raz siedemnasty.

W Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, które było organizatorem przeglądu, na scenie wystąpiło 15 zespołów. Kolędników bacznie oceniało jury w składzie Anna Suchodolska, zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu, Wioletta Kwiatkowska, dyrektor biblioteki w Żarowie i Zbigniew Furtak, specjalista ds. amatorskiego ruchu artystycznego.

- Dziękujemy wam z całego serca, że przez te trzy dni wypełniliście Żarów świąteczną atmosferą. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co zadziało się na scenie Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Cieszę, że tradycja kolędowania w Żarowie ma się bardzo dobrze, a fakt, iż w jasełkach występowały dzieci i młodzież utwierdza nie tylko mnie w przekonaniu, że ta tradycja nie zaginie – mówił podczas wręczania nagród zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Najlepsi w kategorii zespoły teatralne, jasełkowe i herody okazali się Kolędnicy z Imbramowic, którzy serca jury skradli bardzo radosnym i pełnym energii występem. Jury podkreślało, że społeczności z Imbramowic udało się do zespołu zaprosić kolędników z różnych grup wiekowych. Budujące jest, to że panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Imbramowic tradycję kolędowania przekazują młodszemu pokoleniu – podkreślali jurorzy. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła Szkolna Grupa Teatralna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. Trzecie miejsce przypadło w udziale Kolędnikom ze Szkoły Podstawowej w Mrowinach. W tej kategorii jury przyznało dwa wyróżnienia, które otrzymały Wesołe Gwiazdeczki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Mieczkowie i Tygryski – grupa 3-latków z Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Z kolei w kategorii zespoły muzyczne, wokalne i chóry nagrodzono - pierwsze miejsce chór Cantate Domino pod kierownictwem pani Jolanty Papińskiej-Stasicy. Drugie miejsce ex aequo zespół Kalina z Kalna i chór Julianki pod kierownictwem pani Juli Sikozy.

Za grę aktorską i doskonałe oddanie charakteru granej postaci nagrodzono Zofię Żeglińską, Jakuba Misiona i Karola Cecota. Specjalną nagrodę dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie otrzymała pani Joanna Walkiewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group