Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 657
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Przegonić raka

Wtorek, 25 czerwca 2024, 9:57
Aktualizacja: 9:58
Autor: red
Gmina Żarów: Przegonić raka
Fot. organizatorzy
Biegacze, którzy biorą udział w V edycji charytatywnego ultra biegu po zdrowie najmłodszych, organizowanego w ramach akcji „Przegoń raka dla dzieciaka”, 30 czerwca wystartują z Wierzbnej.

Tegoroczna akcja biegu ma nazwę „Przegonimy raka z pompą”, a jej celem jest zbiórka pieniędzy na zakup kardiomonitorów dla dzieci z chorobami nowotworowymi.

Wszystkich biegaczy uroczyście przywitamy dzień wcześniej 29 czerwca o godz. 18.30 na boisku sportowym w Wierzbnej. Serdecznie Państwa zapraszamy, aby nie tylko włączyć się w to charytatywne wydarzenie, ale także symbolicznie przebiec kilka kilometrów. Bo przecież pomaganie ma wielką moc i można to robić na wiele sposobów.

Bieg swój start będzie miał w najbliższą niedzielę, 30 czerwca o godz. 7.00 przy Skałce w Wierzbnej. Następnie zobaczymy się na trasie w Bożanowie, Żarowie, Mrowinach, Łażanach i Mielęcinie. Stamtąd biegacze będą przemieszczać się w inne rejony naszego kraju. Cała trasa biegaczy to: Wierzbna przez Lubin – Gorzów Wielkopolski – Gniezno – Toruń – Łódź do Zduńskiej Woli.

- Pomóż Dzieciom z Białaczką! Biegacze, motocykliści, wędrowcy, przedsiębiorcy, samorządowcy, koła gospodyń wiejskich, strażacy i dziesiątki innych osób postanowili połączyć swoje siły i zebrać 100 tysięcy złotych na rozpraszacze bólu dla wojowników z Kliniki Pediatrii Hematologii i Onkologii UCK w Gdańsku. Na przełomie czerwca i lipca Stowarzyszenie Przegoń Raka dla Dzieciaka wraz z przyjaciółmi zamieni kilometry na złotówki na rozpraszacze bólu podczas ultrasztafety – czytamy w opisie charytatywnej zbiórki.

Zapraszamy Państwa do udziału w tej szlachetnej akcji oraz symbolicznego biegu, który wystartuje w Wierzbnej. Zapraszają: Burmistrz Miasta Żarów Przemysław Sikora, Radna Rady Miejskiej Zuzanna Szill, Gmina Żarów, OSP Wierzbna, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz MDP funkcjonujące na terenie gminy Żarów.

→ 29 czerwca 2024r.: przywitanie biegaczy na boisku sportowym w Wierzbnej, godz. 18.30

→ 30 czerwca 2024r.: start biegu przy Skałce w Wierzbnej, godz. 7.00.

Każdy z nas może także przekazać darowiznę na ten cel: www.pomagam.pl/4mafm8

Szczegóły akcji można śledzić na bieżąco na Facebooku „Przegonimy raka z pompą”. Relację z biegów będziemy także publikować na profilu Gmina Żarów na Facebooku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group