Czytających: 1701

III-liga piłkarska: Przegrywamy w Kątach Wrocławskich (zapis relacji z meczu)

Sobota, 6 sierpnia 2011, 11:51
Aktualizacja: 13:08
W meczu inauguracyjnym piłkarskiej III–ligi dolnośląsko lubuskiej podopieczni Artura Sary grali na wyjeździe z Motobi Bystrzycą Kąty Wrocławskie. Nie był to jednak wymarzony start sezonu w naszym wykonaniu, biało–zieloni ulegli miejscowym 1:2.

Jak się okazało rozgrywki ligowe rządzą się swoimi prawami, jechaliśmy do Kątów Wrocławskich mając na swoim koncie pięć sparingowych zwycięstw z rzędu, podczas gdy Motobi w meczach kontrolnych spisywało się mocno przeciętne: 2:0 Polonia Środa Śląska, 3:3 GKS Kobierzyce, 0:4 Oderka Opole, 1:1 Ślęza Wrocław i 1:2 Start Namysłów. Przez cały mecz mieliśmy optyczną przewagę, większe posiadanie piłki, jednak nie przekładało się to w dużej mierze na sytuacje bramkowe. Gospodarze skupili się na grze z kontry, ponadto zagrażali nam głównie ze stałych fragmentów gry. Po jednym z nich w 38 min. padł pierwszy gol dla miejscowych. Podczas rzutu rożnego, najlepiej w naszym polu karnym zachował się Celuch, pokonując Stitou. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, wciąż warunki gry dyktowali podopieczni Artura Sary, jednak w 76 min. z bramki znów cieszyli się rywale. Kontrę gospodarzy zakończył Kowalski. W 83 min. kontaktowego gola zdobył Tobiasz, dobijając strzał Łagiewki, jednak na więcej zabrakło czasu. W doliczonym czasie gry idealną szansę zmarnował Miętkiewicz, nie trafiając w dogodnej sytuacji w światło bramki. Niespodzianka w Kątach Wrocławskich - Polonia przegrywa 1:2.

Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie - Polonia Świdnica 2:1 (1:0)

Motobi: Chwastyk. Kotwicki, Jawny, Parada, Gawron, Pałys (65' Dudzic), Kowalski, Mierzwa, Nazar (62' Bagiński), Celuch (80' Rokicki), Janusz

Polonia: Stitou, Chmiel (65' Maziarz), Smoczyk, Borowy, P. Salamon (70' Bielski), Filipczak, Łagiewka, Lato, Śmiałowski, Goździejewski (80' Miętkiewicz), Szuba (60' Tobiasz)

Zapis relacji live z Kątów Wrocławskich:

Pięć minut do rozpoczęcia meczu, podajemy składy:

Polonia: Stitou, Chmiel, Smoczyk, Borowy, P. Salamon, Filipczak, Łagiewka, Lato, Śmiałowski, Goździejewski, Szuba. Na ławce: Pierzga, M. Salamon, Bielski, Miętkiewicz, Luber, Tobiasz, Maziarz

Motobi: Chwastyk. Kotwicki, Jawny, Parada, Gawron, Pałys, Kowalski, Mierzwa, Nazar, Celuch, Janusz. Na ławce: Skwierzyński, Nuckowski, Dudzic, Rokicki, Pawlak, Trusiewicz, Bagiński

Sędziowie: główny - Sebastian Chudy, asystenci - Marek Sekuła i Przemysław Dzienuć (Świebodzin)

9 min. - mamy optyczną przewagę, jednak jak na razie bez sytuacji bramkowych. W Kątach Wrocławskich cały czas bezbramkowy remis.

11 min. - groźnie strzela Lato, jednak czujny w bramce gospodarzy jest Chwastyk.

15 min. - niecelne uderzenie Łagiewki. Na trybunach niewiele ponad 50 kibiców, z czego ponad połowa to sympatycy biało-zielonych.

16 min. - bardzo groźnie pod bramką Chwastyka i Stitou. Najpierw groźnie uderzał Śmiałowski, jednak górą był golkiper miejscowych. Następnie w kontrze w dogodnej sytuacji w futbolówkę nie trafia napastnik rywali i wciąż mamy 0:0.

33 min. - groźny strzał Kowalskiego, dobrze między słupkami spisuje się Amin Stitou

38 min. - jest niedobrze, dośrodkowanie gospodarzy z rzutu rożnego, w naszym polu karnym najwyżej wyskakuje Celuch i pakuje futbolówkę do siatki. Motobi wygrywa 1:0 - do końca spotkania jest jednak sporo czasu!!

45 min. (koniec pierwszej połowy) - rzut wolny podyktowany za faul na Lacie, dośrodkowanie Goździejewskiego wyłapuje bramkarz Motobi. Mamy przewagę w posiadaniu piłki, po 45 minutach prowadzą jednak gospodarze w wymiarze 1:0.

46 min. - sędzia główny Sebastian Chudy rozpoczyna drugą część gry.

52 min. - dośrodkowuje Goździejewski, strzela Szuba, jednak pewnie nogami interwenuje Chwastyk.

55 min. - żółtym kartonikiem upomniany Marcin Smoczyk.

60 min. - zmiana w naszych szeregach. Z boiska schodzi Wojtek Szuba, w jego miejsce pojawia się Paweł Tobiasz.

65 min. - kolejna zmiana w Polonii, za Adama Chmiela wchodzi Paweł Maziarz, zmieniają także gospodarze, schodzą Nazar i Pałys, na boisku meldują się Bagiński i Dudzic.

70 min. - wciąż przeważamy na boisku, ale nic z tego nie wynika. Trzecia zmiana w naszej ekipie, za Patryka Salamona - Maciej Bielski.

76 min. - Motobi prowadzi już 2:0, rywale przejęli piłkę w środku pola, popędzili pod nasze pole karne, a dośrodkowanie ze skrzydła zamknął Kowalski. Do końca meczu 15 minut, do odrobienia dwa gole.

80 min. - Zmiany w Polonii i Motobi, schodzą kolejno Goździejewski i Celuch, wchodzą Miętkiewicz i Rokicki.

83 min. - bramka dla biało-zielonych!!! - strzał Łagiewki blokuje obrońca rywali, do futbolówki dopada Tobiasz pakując ją do siatki. Przegrywamy 1:2 - walczymy do końca o korzystny rezultat.

90 min. (koniec meczu) - nieudana inauguracja Polonistów, przegrywamy w Kątach Wrocławskich 1:2. W ostatniej akcji meczu świetną okazję do doprowadzenia do wyrównania miał Miętkiewicz, który mając przed sobą tylko golkipera rywali, nie trafił w światło bramki.