Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 987
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Przekazanie kontenera

Środa, 30 grudnia 2020, 9:48
Aktualizacja: 11:49
Autor: red
Świebodzice: Przekazanie kontenera
Fot. UM Świebodzice
22.12.2020 na lądowisku odbyło się symboliczne przekazanie kontenera przeznaczonego na biuro budowy lotniska sportowo–dyspozycyjnego w Świebodzicach.

Stronę Urzędu Miejskiego reprezentowali Burmistrz Paweł Ozga, Wiceburmistrz Tobiasz Wysoczański oraz Sekretarz Sabina Cebula, lotnisko reprezentował poprzedni Prezes TLS-u Grzegorz Glegoła w zastępstwie nowego Prezesa Zarządu TLS Dariusza Błaszczyka, któremu obowiązki służbowe uniemożliwiły wzięcie udziału w spotkaniu.

Projekt budowlany powstał w 2015 r. współfinansowany przez poprzednie władze gminy i Urząd Marszałkowski.

Wojewoda Dolnośląski wydał pozwolenie na budowę lotniska użytku publicznego, a Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego promesę na założenie lotniska.

Rozwinięcie lądowiska w lotnisko i budowa infrastruktury ma podnieść funkcjonalność obiektu oraz bezpieczeństwo prowadzonych operacji lotniczych, a także uniezależnić od warunków pogodowych i meteorologicznych.

Obiekt ten służył już służbom ratunkowym podczas katastrofy budowlanej, jak i akcji COVID-19, samolotom gaśniczym w trudno dostępnym terenie górskim, jak również lotnictwu policji poszukującemu zaginionych osób. Na naszym lądowisku gościli wielokrotnie prezydent RP, premier i ministrowie rządu polskiego podczas podróży służbowych. Na co dzień z lądowiska korzystają szybownicy TLS-u oraz użytkownicy wszelakich statków powietrznych z Polski i Europy podczas lotów sportowych, oraz dyspozycyjnych na rzecz biznesu i usług.

W zamiarach władz lotnisko oprócz tradycyjnego corocznego Pikniku Lotniczego ma być miejscem wypoczynku i rekreacji mieszkańców naszego miasta (w planach ścieżka rowerowa, sanitariaty, ogródek jordanowski i kawiarenka oraz oczywiście taras widokowy umożliwiający obserwowanie startów i lądowań samolotów, szybowców, helikopterów i spadochroniarzy).

Wszyscy mamy świadomość, że środki niezbędne do rozbudowy lotniska muszą pochodzić z zewnątrz gminy.

Priorytetem na tę chwilę jest uzbrojenie terenu w energię elektryczną, wodę i kanalizację. Gmina Świebodzice jest w stanie zrealizować te zadania.

Powstanie biura budowy lotniska na terenie inwestycji ma znacząco wspomóc promocję tego ambitnego projektu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group