Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 943
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Przekroczyli prędkość

Środa, 23 października 2019, 7:18
Autor: red
powiat świdnicki: Przekroczyli prędkość
Fot. KPP Świdnica
114 km/h, 107 km/h, 103 km/h i 103 km/h oraz 101 km/h to prędkości z jaki w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia do 50 km/h poruszało się pięciu kierujących zatrzymanych w ciągu trzech dni przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy. Wszyscy ci kierowcy stracili "prawko" na najbliższe trzy miesiące.

Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km na godzinę trudno racjonalnie wytłumaczyć, chociaż kierowcy próbują……. Opowiadają policjantom o nagłych zdarzeniach losowych, o członkach rodziny w szpitalach, tłumaczą, że śpieszą się po dzieci….. Niestety w tym pośpiechu zapominają, że przekraczając tak znacznie prędkość, zwłaszcza w terenie zabudowanym, narażają nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też zaostrzone zostały przepisy w tym zakresie i za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h policjanci mają obowiązek zatrzymać prawo jazdy kierującemu, a starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawień na 3 miesiące.

Pomimo dość dużej dolegliwości jaką jest niemożność prowadzenia pojazdów przez kolejne 3 miesiące, znajdują się niestety kierujący, którzy lekceważą przepisy.

Wystarczyły kolejne 3 dni by kolejnych 5 kierowców straciło prawo jazdy na okres trzech miesięcy w wyniku rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

Wszyscy Ci, którzy zlekceważyli obowiązujące limity prędkości oprócz mandatów i punktów karnych, stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 39-letni kierujący zatrzymany w związku z przekroczeniem o 64 km/h dozwolonej prędkości. 39-letni mieszkaniec Bolkowa, został zatrzymany na K35 na trasie Świdnica-Wałbrzych w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Mazda na obszarze obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 114 km/h, czyli jechał aż o 64 km/h za szybko.

Mundurowi wszystkim pięciu zatrzymanym do kontroli za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymali prawo jazdy na okres trzech miesięcy.
Oprócz zatrzymania prawa jazdy funkcjonariusze zgodnie z przepisami ukarali ich 10 punktami karnymi i mandatami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group