Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 595
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelce: Przepisy ruchu drogowego znają jak własną kieszeń

Środa, 7 czerwca 2017, 9:07
Autor: red
Strzelce: Przepisy ruchu drogowego znają jak własną kieszeń
Fot. UG Marcinowice
W Szkole Podstawowej w Strzelcach był nie tylko okazją do świętowania Dnia Dziecka, ale również podsumowania wszelkich działań edukacyjnych oraz przedsięwzięć związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem.

Międzyszkolny Konkurs Ruchu Drogowego zgromadził w sali gimnastycznej uczniów Szkoły Podstawowej w Strzelcach, Szkoły Podstawowej w Marcinowicach oraz zaproszonych gości i osoby, które wspierają działania edukacyjne w ciągu roku.

Na uroczystość przybył Wójt Gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski, który ufundował puchary dla laureatów konkursu. Nie zabrakło także gości z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu, który od lat wspiera działania szkoły w zakresie bezpieczeństwa na drogach i nagradza cennymi upominkami. Byli z nami policjanci z Posterunku Policji w Marcinowicach na czele z kierownikiem Janem Piskorem oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzelcach: Paweł Paterak i Paweł Fik.

Na uroczystości obecne były także Małgorzata Herda wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzelcach oraz Krystyna Juzwenko Jager.

Konkurs rozpoczął się od prezentacji krótkiego filmu edukacyjnego „Dlaczego właśnie rower” zachęcającego do aktywnego i bezpiecznego korzystania z roweru i umiejętnego poruszania się nim po drogach. Krótki pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz działania w nagłych zdarzeniach zaprezentowali strażacy. Największą niespodzianką dla najmłodszych dzieci był Komisarz Lew, który dumnie wkroczył na salę i był oblegany przez uczniów.

Właściwa część konkursu rozpoczęła się od przystąpienia wszystkich uczestników do napisania testu z przepisów ruchu drogowego. Następnie udali się oni do miasteczka ruchu drogowego, gdzie pod czujnym okiem policjantów pokonywali trasy miasteczka zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Tor przeszkód był kolejnym elementem konkursu, z którym uczniowie dobrze sobie poradzili. Ostatnia część turnieju to test wiedzy z udzielania pierwszej pomocy. Po trudnych zmaganiach konkursowych uczestnicy mogli odpocząć przy wspólnym ognisku, oczekując na wyniki turnieju.

Konieczna była dogrywka między trzema drużynami, która dopiero po kilku dodatkowych pytaniach wyłoniła zwycięzców, a zostali nimi:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Strzelcach „Drużyna V”

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Strzelcach „Drużyna VIII”

III miejsce – Szkoła podstawowa w Marcinowicach „Drużyna IV”

Indywidualną nagrodę za zdobycie największej liczby punktów uzyskał Maksym Sznajder ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group