Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 552
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przez Świdnicę przejdzie marsz w obronie TV Trwam

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 22 kwietnia 2012, 8:59
Aktualizacja: 19:05
Autor: red
Fot. użyczone
TV Trwam należąca do fundacji Lux Veritas nie otrzymała miejsca na multipleksie cyfrowym z powodu braku wiarygodności finansowej. Fundacja twierdzi jednak, że jej finanse są w lepszym stanie niż trzech innych nadawców, którzy koncesje otrzymali.

"- Podtrzymujemy swoją decyzję o nieprzyznaniu koncesji ze względów ekonomiczno - finansowych. Nie byliśmy przekonani, że fundacja Lux Veritatis jest w stanie finansowo udźwignąć to przedsięwzięcie - powiedział przewodniczący KRRiT Jan Dworak. Jak wyjaśnił, roczne koszty nadawania na multipleksie to około 10 mln zł, a z dokumentów, które wpłynęły do KRRiT, wynika, że w ciągu trzech ostatnich lat Fundacja Lux Veritatis wykazywała straty wynikające z działalności operacyjnej, a pozostałe przychody malały."

Dlatego w Świdnicy zorganizowany zostanie marsz w obronie wolności słowa i tv Trwam. Oto treść ogłoszenia:

W styczniu br. Biskup Świdnicki zachęcił nas byśmy włączyli się w dzieło zbierania podpisów będących wyrazem żądania przyznania przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie. W ten sposób mieliśmy nadzieję, że wpłyniemy na zmianę decyzji KRRiT. Do dzisiaj wpłynęło ponad 2 mln podpisów, w tym kilkanaście tysięcy z naszej diecezji. Niestety bez skutku.

Od kilku tygodni dowiadujemy się, że inną formą poparcia TV Trwam są organizowane w całej Polsce liczne marsze. W różnych miastach naszej Ojczyzny wzięło w nich udział już kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Także w naszej diecezji z inicjatywy Akcji Katolickiej 28 kwietnia, w sobotę w Świdnicy, odbędzie się Marsz w Obronie Wolnych Mediów, w tym także TV Trwam. Ufamy, że licznie przybędziecie do Świdnicy. Wasza obecność będzie znakiem poparcia dla dzieła ewangelizacyjnego i patriotycznego prowadzonego przez TV Trwam. Po Mszy św. w świdnickiej katedrze, która rozpocznie się o godz. 13.30 pod przewodnictwem Biskupa Świdnickiego wyruszy marsz z placu Jana Pawła II i przejdzie ulicami w centrum Świdnicy.

Duszpasterzy i liderów parafialnych zachęcamy do organizowania grup. Zabierzmy ze sobą flagi i symbole religijne.

Monika Rejman

Prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej

Zarządzenie

Powyższy komunikat proszę odczytać w kościołach i kaplicach diecezji świdnickiej, w niedzielę 22 kwietnia, w ramach ogłoszeń parafialnych.

+ Adam Bałabuch

Wikariusz Generalny

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Patriota 22-04-2012 9:57
Baardzo dobrze!
~eh 22-04-2012 12:03
Co to da że lud z prowincji wyjdzie na ulicę ? przecież to jest śmieszne w samym sobie hehehe.
~ 22-04-2012 16:10
Boze jak sie ciesze ! Dwa dni wczesniej, ale bedzie pochod!! Listy obecnosci obowiazuja ?
~ona 22-04-2012 21:10
Mam nadzieje ze ten marsz nic nie da!!!
~ 22-04-2012 22:35
Walczymy o wolność słowa i sprawiedliwość. Nie trzeba oglądać Trwam, ani Radia Maryja, ale wiadomo, że utrącono ich z tanich pobudek politycznych. Inne stacje dostały licencje pomimo znacznie gorszej sytuacji niż Trwam. Chyba PO bardzo boi się niezależnych od rządu mediów :)
~Limciu 22-04-2012 23:08
Do ~ona: Mylisz się. Do wyborów daleko, a obecna władza jest tak arogancka, że tylko tego typu argumenty (manifestacje) są w stanie zmusić ją do zmiany zdania. Kryteria dostępu do multipleksów cyfrowych były znane zainteresowanym i zarówno TV TRWAM jak i SUPERSTACJA nie startowałyby do tego wiedząc, że nie mają szans. Jednak dziwnym trafem te dwie stacje (bardzo krytyczne w stosunku do rządu)nie dostały dostępu. Będą tam za to tak ambitne kanały jak Polo-TV (nadający muzykę disco-polo). Nie musisz lubić i oglądać tych kanałów, ale sama powszechna ich dostępność (poprzez nadawanie naziemne) wpłynęłaby dyscyplinująco na pozostałych nadawców (TVN, Polsat), zwiększając znacząco wiarygodność przekazywanych przez nich informacji. Szkoda że te manifestacje są jedynie w obronie TV TRWAM (bez SS)
~ 22-04-2012 23:12
Walczymy o wolność słowa i sprawiedliwość. Nie trzeba oglądać Trwam, ani Radia Maryja, ale wiadomo, że utrącono ich z tanich pobudek politycznych. Inne stacje dostały licencje pomimo znacznie gorszej sytuacji niż Trwam. Chyba PO bardzo boi się niezależnych od rządu mediów :)
~123 23-04-2012 11:51
POWINNI OPODATKOWAC DOBRZE RYDZYKA A NIE JESZCZE ICH WSPOMAGAC - DAJCIE MLODYM PRACE A NIE JESZCZE ZA TYM ZŁODZIEJEM !DZIEKUJE DOBRANOC
~hmmm 23-04-2012 12:08
CO Z TEGO ŻE PROWINCJONALNA ŚWIDNICA BĘDZIE PROTESTOWAĆ ? JAK NIKT O TYM SIĘ NIE DOWIE CHYBA ŻE NAGRACIE I WYŚLECIE TO TUSKOWI ALBO DO UNII EUROPEJSKIEJ, BO TAKIE PROTESTY W MAŁYCH MIASTACH SĄ ŚMIESZNE, A TYM BARDZIEJ W NASZEJ MAŁEJ ŚWIDNICY GDZIE NAS NA MAPIE NIE WIDAĆ.
~ 23-04-2012 13:36
Kto powiedział że "szamba nie można nazwać perfumerią" kto powiedział żeby śp.Pani Prezydentowa Maria Kaczyńska poddała się eutanazji.Jak można popierać radio które zionie nienawiścią.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group