Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Pogorzała: Przygnieciony quadem – zmarł z wyziębienia

Wtorek, 15 lutego 2011, 15:16
Aktualizacja: 20:36
Autor: KO
Świdnica/Pogorzała: Przygnieciony quadem – zmarł z wyziębienia
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Nie urazy spowodowane wypadkiem, ale kilkugodzinne oczekiwanie na pomoc sprawiło, że dwudziestopięcilatek zmarł w sobotę. Wczoraj przeprowadzono sekcję zwłok. – Gdyby był znaleziony od razu, to obrażenia, których doznał, nie byłyby groźne dla tak młodego człowieka – mówi prokurator Beata Piekarska–Kaleta.

Mężczyznę znaleziono w sobotę po godz. 21. w lesie 2 km od Pogorzały. W ciągu dnia jeździł on tu quadem, ale pojazd na grząskim terenie przewrócił się. Kierujący nie mógł o własnych siłach pójść po pomoc, zadzwonił ok. godz. 17. do żony i powiedział, że miał wypadek.

- W akcję poszukiwawczą zostało zaangażowanych wiele osób - mówi prokurator Beata Piekarska–Kaleta. - Policjanci wykorzystali psy. Ale to był las, było już ciemno.

Mężczyznę próbowano namierzyć po sygnale z komórki. Ale dane nie były bardzo pomocne. - Poza miastem BTS-y (z ang. Base Transceiver Station, czyli stacje przekaźnikowe - przyp. red.) są rozrzucone nawet co dziesięć kilometrów - mówi prokurator Prokuratury Rejonowej w Świdnicy.

Kierującego quadem nie udało się uratować. Żyłby, gdyby pomoc nadeszła szybciej.

- Gdyby to był dzień, można by było użyć helikoptera. Gdyby poszukujący wiedzieli dokładniej, gdzie mają szukać, też byłoby prościej. Niestety: ten mężczyzna jeździł sam, nie powiedział bliskim, po jakim terenie będzie się poruszał. Takie informacje są bardzo istotne - mówi prokurator Piekarska–Kaleta.

Wczorajsza sekcja zwłok stwierdziła jednoznacznie, że przyczyną śmierci było wyziębienie organizmu.

Więcej:
* Śmierć pod quadem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group