Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 899
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Przygotowania do objęcia władzy

Niedziela, 16 maja 2010, 17:34
Aktualizacja: 17:35
Autor: KO
Świdnica: Przygotowania do objęcia władzy
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Młodzi radni Ziemi Świdnickiej szykują się na sesję Parlamentu Młodzieży Wrocławia, na którą wyjadą 25 maja. Wezmą też udział w panelu „Kto będzie sprawował władzę w gminach, gdy zestarzeje się „pokolenie Solidarności?” podczas zbliżającego się Kongresu Regionów. Młodzieżowa rada to dobry wstęp do dorosłej polityki…

Pierwszy skład Młodzieżowej Rady Ziemi Świdnickiej już zaprezentował prezydentowi Wojciechowi Murdzkowi plany na działalność w najbliższych miesiącach oraz zaangażowanie w życie miasta.

– Młodzież jest pełna zapału do pracy i ma naprawdę dobre pomysły– powiedział po spotkaniu młodymi radnymi prezydent Murdzek - Co ważne, nie czeka na gotowe, nie liczy, że dorośli załatwią za nią pewne rzeczy. Sami chcą działać. W młodych świdniczanach widać entuzjazm i radość, a to dobrze rokuje. Praca w radzie z pewnością będzie dla młodzieży przygodą pokazującą, że w grupie można zdziałać więcej i sporo się nauczyć. Przecież za kilka czy kilkanaście lat to właśnie oni zaczną pracę w świdnickich instytucjach i organizacjach, a może przejmą kierowanie naszym miastem.

Młodzieżowa Rada Ziemi Świdnickiej zawiązała się miesiąc temu podczas szkolenia, podczas którego przedstawiciele dwudziestu szkół wzięli udział w zajęciach z zakresu pracy w grupie, komunikacji, kreatywności, negocjacji oraz planowania.

Starszy brat świdnickiej młodzieżowej rady – Parlament Młodzieży Wrocławia – mocno wspiera naszych rajców. Młodzież wrocławska przekazała swoje doświadczenia z ponad 16-letniej działalności parlamentu.

Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Ziemi Świdnickiej we wrześniu. Do tego czasu rajcom przewodzi tymczasowe prezydium w składzie: Rafał Sikora (przewodniczący), Aleksander Stefanienko, Michał Szewczyk, Joanna Zbiorowska i Agnieszka Zerka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group