Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 909
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Przyjacielskie spotkanie z Czechami

Sobota, 27 października 2018, 17:10
Autor: red
Gmina Świdnica: Przyjacielskie spotkanie z Czechami
Fot. Gmina Świdnica
Pierwszy raz spotkali się w 2012 roku, by po blisko 6 latach ponownie rozpocząć II edycję projektu. W dniach 17–19 października br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym rozpoczęli realizację projektu pod nazwą „Tu i Tam Przyjaciół Mam II”, na który uzyskano dofinansowanie z Programu Interreg V–A Republika Czeska – Polska, w ramach Funduszu Mikroprojektów.

Wizyta trzydziestu uczniów i ich opiekunów była pierwszym spotkaniem w ramach projektu pn. „Tu i tam przyjaciół mam II”, który wspólnie realizują Gmina Świdnica/Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym i Miasto Kopidlno/ Szkoła Podstawowa w Kopidlnie.

Podczas integracyjnej gry terenowej nasi uczniowie świetnie sprawdzili się w roli gospodarzy oprowadzając czeskich rówieśników po szkole. W czasie odbywających się wycieczek do Świdnicy, Zagórza, Książa i Lubachowa wspólnie zwiedziliśmy najpiękniejsze zakątki okolicy: Zamek Książ, Grodno, świdnicki Rynek, Katedrę i Kościół Pokoju. Wizyta obfitowała w liczne atrakcje, zajęcia integracyjne, warsztaty językowe, odbyły się zajęcia sportowe na hali i basenie, dyskoteka i ognisko, przy którym mi.in. śpiewaliśmy znane czeskie i polskie utwory. Aktywnie i miło spędzony czas pozwolił nam przezwyciężyć pierwsze bariery wynikające z nieznajomości języka i nieśmiałości - mówi dyrektor szkoły Krystyna Kwaśnik.

Powyższe działania miały na celu zaangażowanie uczniów i nauczycieli partnerskich szkół, a tym samym realizację założonych celów jak wzajemne poznanie, poznanie regionu partnera jego historii, kultury, atrakcji turystycznych, nawiązanie nowych przyjaźni, zdobywacie nowych doświadczeń i umiejętności oraz integrację uczestników projektu z obu stron granicy.

Spotkanie zakończyło się podsumowaniem wspólnie spędzonego czasu, wymianą doświadczeń i dobrych praktyk oraz zaproszeniem na kolejną wizytę partnerską, która odbędzie się w grudniu. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Wartość mikroprojektu pt.: „Tu i Tam Przyjaciół Mam II” w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska - SP Witoszów opiewa na 19.869,96 EURO (tj. ok. 85 tys. zł).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group