Środa, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 1213
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Przyjadą zabytki

Środa, 7 września 2022, 11:09
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Przyjadą zabytki
Fot. FB Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki
Ponad 100 automobili w sobotę, 17 września odwiedzi Jaworzynę Śląską. Po krótkiej prezentacji na ul. Towarowej wspólnie wyruszą do Muzeum starých strojů a technologií w czeskim Žamberku, gdzie wezmą udział w dniach otwartych. W tym samym dniu wycieczkę do czeskiej placówki organizuje także Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.

Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki jest pierwszym w naszym regionie i bez wątpienia jednym z niewielu na motoryzacyjnej mapie Polski wydarzeniem w całości poświęconym i skoncentrowanym na dawnej technice motoryzacyjnej i przemysłowej. Uczestnicy rajdu nie tylko przemieszczać będą się w historycznych pojazdach, ale cała trasa przebiegać będzie przez Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki, najcenniejsze materialne zabytki dokumentujące historię i rozwój techniki na Dolnym Śląsku.

Rajd skierowany jest do posiadaczy pojazdów mechanicznych wyprodukowanych lub zaprojektowanych przed 1995 r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w sobotę, 17 września w Jaworzynie Śląskiej. Z ulicy Towarowej, spod Muzeum Kolejnictwa pojazdy wyruszą na zaplanowaną trasę, wiodącą do Muzeum starých strojů a technologií w czeskim Žamberku. Tam w byłej fabryce włókienniczej zgromadzono zbiór starych samochodów, maszyn parowych oraz parowozów. Podczas wydarzenia będzie można oglądać prezentacje zabytkowych maszyn i przejechać się kolejką.

Zapisy do rajdu odbywają się przez stronę: www.mapazabytkow.pl.

Okazję do zwiedzenia w tym dniu muzeum w Žamberku będą mieli także mieszkańcy naszej gminy. Muzeum Kolejnictwa organizuje wycieczkę kolejową do Czech. Koszt wynosi 15 zł/os. Zapisać można się za pośrednictwem strony internetowej: https://muzeumkolejnictwa.pl/wycieczka-do-muzeum-s...

Przejazd jest częścią planu uruchomienia turystycznej linii kolejowej z Muzeum Kolejnictwa w Dolnej Lipce we współpracy z Muzeum starých strojů a technologií w Žamberku, muzeami należącymi do Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska oraz samorządem

Foto: FB Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group