Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 577
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Przyjedź pociągiem retro i odkryj kupiecką Świdnicę

Sobota, 4 czerwca 2016, 10:26
Autor: red
Świdnica: Przyjedź pociągiem retro i odkryj kupiecką Świdnicę
Fot. UM Świdnica
Już od najbliższej niedzieli zapraszamy wszystkich pasażerów Weekendowych Pociągów Muzealnych do bezpłatnego zwiedzania Świdnicy w towarzystwie przewodnika przebranego w dawny strój kupiecki.

W każdą niedzielę od czerwca do sierpnia, po przyjeździe o godz. 10:38 porannego pociągu „Czerwony Baron”, na peronie świdnickiego dworca będzie czekał ubrany w dawny strój kupiecki przewodnik. Zaprosi on wycieczkowiczów na blisko dwugodzinny spacer po najciekawszych zakątkach miasta i opowie o jego niezwykłej historii. Oprowadzaniem zajmować się będą na zmianę dwaj przewodnicy sudeccy - Mariusz Wojciechowski oraz Tomasz Śnieżek.

Do skorzystania z oferty zapraszamy także mieszkańców Świdnicy pragnących pogłębić wiedzę na temat swojego miasta. Zwiedzanie jest bezpłatne, a jego organizatorem jest Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko – Jaworskie” przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Pasażerowie pociągów retro kursujących z Jaworzyny Śląskiej otrzymają także ulotki o Świdnicy wraz z trasą City Walk, dzięki którym – indywidualiści – będą mogli poznać miasto samodzielnie lub przy pomocy wypożyczonych w punkcie Informacji Turystycznej audioguid’ów.

Weekendowy Pociąg Muzealny to ciekawa forma spędzania wolnego czasu dla całych rodzin od 1 maja do 30 września 2016 roku. Pasażerowie mają do dyspozycji dwa pociągi – porannego CZERWONEGO BARONA i popołudniowego PIONIERA. Wycieczki weekendowymi pociągami specjalnymi z parowozem umożliwiają wszystkim miłośnikom kolejowych podróży zwiedzanie trzech miejscowości - Jaworzyny Śląskiej, Świdnicy oraz Krzyżowej.

Skład pociągu tworzy lokomotywa parowa TKt48-18 z 1951 r. oraz dwa wagony osobowe serii Ci28 z 1928 r. W niedługim czasie do składu dołączy trzeci wagon, który jest w trakcie odbudowy, będzie to wagon 2 klasy. Podróżni mogą kupić bilet w jedną lub dwie strony, odbyć podróż na całej linii lub tylko pomiędzy wybranymi stacjami. Godziny odjazdów oraz współpraca z lokalnymi samorządami umożliwiają odbycie spaceru śladem zabytków dawnej Świdnicy oraz Krzyżowej.

Aktualny rozkład jazdy Weekendowego Pociągu Muzealnego dostępny jest na stronie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa www.muzeumtechniki.pl

Bilety na przejazd można nabyć przez stronę www.biletyregionalne.pl oraz u kierownika pociągu przed odjazdem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group