Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1491
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: "Przystanek historia"

Czwartek, 14 marca 2024, 7:42
Autor: red
Świdnica: "Przystanek historia"
Fot. Agata Ligęcka (IPN Wrocław)
Przedszkolaki oraz uczniowie klas drugich i siódmych uczestniczyli w warsztatach w ramach „Przystanku historia”.

W poniedziałek, 11 marca, w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw w Rynku odbyły się trzy spotkania zorganizowane przez pracowników Instytutu Pamięci Narodowej z Wrocławia.

Uczniowie klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 6 i 105 poznali „Historię misia Wojtka”. Idą zajęć było pokazanie fragmentu naszej historii poprzez przedstawienie losów niedźwiedzia Wojtka – żołnierza 2. Korpusu Polskiego, dowodzonego przez gen. Władysława Andersa. W ramach zajęć wykorzystane zostały gry planszowe IPN: Miś Wojtek oraz Zwierzęca Brygada.

Podczas drugiego spotkania, tym razem przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 i 6 wzięły udział w warsztatach dotyczących symboli narodowych. Jak wygląda godło Polski? Co symbolizują czerwień i biel? Dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią? Na te i inne pytania odpowiadali uczestnicy zajęć. Przewodnikiem po zawiłych dziejach Polski był Polak Mały - bohater filmu animowanego przygotowanego przez IPN. Na zakończenie spotkania dzieci wyklejały biało-czerwone flagi.

Uczniowie klas siódmych ze Szkoły Podstawowej nr 6 i 315 poznali historię tajnej drukarni Solidarności Walczącej. Mogli się do niej przenieść wirtualnie poprzez aplikację VR „Szybowcowa 87” oraz własnoręcznie nadrukować na bawełnianych torbach symbole związane z okresem Solidarności: opornik, kotwicę SW i znak Victorii.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group