Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1134
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rada już działa

Środa, 19 maja 2021, 15:27
Autor: red
Świdnica: Rada już działa
Fot. UM Świdnica
Zgodnie z ogłoszoną wcześniej decyzją Prezydent Miasta, w Świdnicy powołana została Rada ds. Równego Traktowania. Podczas pierwszego posiedzenia wybrano jej zarząd. Przewodniczącym został Robert Staniszewski, wiceprzewodniczącą Natalie Śliwa. Funkcję sekretarza rady będzie pełniła Kornelia Lech, a Lilianna Brańka i Marcin Wach zostali członkami prezydium.

W każdy wtorek od godz. 17.00 do godz. 19.00, członkowie Rady pełnić będą dyżur w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych w Rynku, w pokoju nr 19 na III piętrze. Już dzisiaj na spotkanie zapraszają Robert Staniszewski i Teresa Jarocka.

- Każdy z Państwa może przyjść porozmawiać, zgłosić problem, przedyskutować temat, który go nurtuje – zachęcają do spotkania członkowie Rady.

Można także kontaktować się drogą mailową: kontakt@rada-rownosci.um.swidnic.pl lub telefonicznie 74/851 81 89, we wtorki w godzinach od 17.00 do 19.00. Zapraszamy również do polubienia strony na Facebooku - Świdnicka Rada Równego Traktowania.

- Mam nadzieję, że Rada pomoże nam wszystkim uwrażliwić mieszkańców Świdnicy na problemy osób zagrożonych wykluczeniem czy doświadczających dyskryminacji. Rola edukacji i świadomości ma tu ogromne znaczenie. Powinniśmy, tak jak w innych krajach UE, od juniora po seniora kształtować empatię i wrażliwość na problemy innych, budować wspierającą się społeczność. Mamy zespół fantastycznych ludzi, działaczy i działaczek z różnych środowisk. Trzymam za Nich kciuki, licząc na owocną współpracę – mówi Szymon Chojnowski, zastępca prezydent Świdnicy.

Podobne organy doradcze powstały w takich miastach jak Gdańsk, Kraków czy Bydgoszcz. Świdnicka Rada, poza opracowywaniem i opiniowaniem dokumentów w dziedzinie polityki społecznej miasta, będzie też mogła na bieżąco monitorować różne przypadki dyskryminacji w mieście i niepokojące sygnały czy uwagi płynące bezpośrednio od świdniczan.

Skład świdnickiej Rady ds. Równego Traktowania:

Mikołaj Bobowski, Młodzieżowa Rada Miasta

Lech Bokszczanin, radny Rady Miejskiej

Lilianna Brańka-Konicka, nauczycielka,

Kazimierz Deptuła, działacz społeczny, Rada Seniorów,

Anna Gerus, Fundacja Ładne Historie,

Łukasz Grabicki, działacz społeczny na rzecz praw człowieka,

Teresa Jarocka, wolontariuszka w Caritas,

Kornelia Lech, kuratorka społeczna,

Violetta Mazurek, Stowarzyszenie Kobiet w Świdnicy,

Natalia Polkh-Kastukovich, Białorusinka, aktywistka,

Marzena Rawska, przedstawicielka środowisk Osób z Niepełnosprawnościami,

Robert Staniszewski, Miejska Biblioteka Publiczna,

Natalia Śliwa, Młodzieżowa Rada Miasta,

Marcin Wach, radny Rady Miejskiej,

Kalina Żaczek, działaczka społeczna i wolontariuszka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group