Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 949
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice/Świdnica: Radny Kurzawa przeprasza

Wtorek, 13 lipca 2010, 16:04
Aktualizacja: 16:05
Autor: KO
Świebodzice/Świdnica: Radny Kurzawa przeprasza
Fot. UM Świebodzice
Tomasz Kurzawa, lider świebodzickiej Platformy Obywatelskiej oraz radny powiatowy, przeprosił przed sądem burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza za to, że w swoim biuletynie partyjnym określił włodarza mianem „przestępcy”.

Sąd zobowiązał radnego powiatowego do zamieszczenia stosownego sprostowania w wydawanym przez niego biuletynie. Burmistrz Kożuchowicz ugodą zakończył właśnie sprawę sądową, jaką wytoczył Tomaszowi Kurzawie z powództwa cywilnego.

W biuletynie partyjnym Platformy Obywatelskiej radny Kurzawa opublikował artykuł pod tytułem: „Burmistrz Kożuchowicz przestępcą – tak orzekli radni” (nr 45, 2009). Chodziło o sprawę likwidacji dwutygodnika „Gazeta Świebodzicka”, do której na sesji doprowadzili radni Platformy Obywatelskiej i Forum Wspierania Inicjatyw Lokalnych.

- Ponieważ rada podejmując taką uchwałę wkroczyła w kompetencję burmistrza, ten nie wykonał jej i wydawanie gazety było kontynuowanie – tłumaczy Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świebodzicach. - W odpowiedzi ta sama grupa radnych złożyła doniesienie do prokuratury. Ta sprawę umorzyła, jednak wydawca biuletynu – czyli radny powiatowy Tomasz Kurzawa – nie tylko nie poczekał na decyzję organów ścigania, ale sam niejako „wydał” wyrok w swoim czasopiśmie.

Wczoraj przed Sądem Rejonowym w Świdnicy zapadła ugoda w tej sprawie. Radny powiatowy Tomasz Kurzawa przeprosił przed sądem burmistrza Bogdana Kożuchowicza za pomówienia, a następnie obaj panowie uścisnęli sobie dłonie.

- Nie ukrywam satysfakcji z takiego finału sprawy, moim nadrzędnym celem nie było dążenie do ukarania kogokolwiek, tylko uczciwość i dbałość o prawdę – komentuje burmistrz Kożuchowicz. – To sformułowanie było nieprawdziwe i obraźliwe, i sąd to potwierdził, czego zresztą od początku się spodziewałem. Uważam sprawę za zakończoną i jestem otwarty na współpracę z radnymi Platformy Obywatelskiej dla dobra miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group