Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 983
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Rażąco złamał przepisy

Czwartek, 9 lutego 2017, 11:48
Autor: red
powiat świdnicki: Rażąco złamał przepisy
Fot. ITD Kłodzko
Na terenie powiatu świdnickiego inspektor z kłodzkiego oddziału dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego wraz z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali do kontroli pojazd członowy należący do lokalnego przewoźnika.

W trakcie sprawdzenia stanu technicznego pojazdu stwierdzono rażące usterki, w tym m. in. nadmiernie zużyte bieżniki opon oraz uszkodzenia oświetlenia.

Dokonane podczas kontroli ustalenia wskazywały na to, że pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC. Kierowca nie okazał dowodów rejestracyjnych pojazdu ani też żadnych innych dokumentów związanych z wykonywaniem przewozu oraz poruszaniem się pojazdu w ruchu drogowym (m. in. dowodu zawarcia lub opłacenia składki za ubezpieczenie OC).

Oględziny zainstalowanego w pojeździe tachografu wykazały, że kierowca nie rejestruje swojej aktywności, a samo urządzenie kontrolne jest od dawna użytkowane bez wymaganego sprawdzenia okresowego.

Z powodu stwierdzonych nieprawidłowości wobec przewoźnika wszczęto postępowanie wyjaśniające, zaś wobec kierowcy zastosowano postępowanie mandatowe. Z uwagi na zagrażający bezpieczeństwu ruchu drogowego stan techniczny pojazdu oraz brak wymaganych dokumentów uprawniających do używania pojazdu w ruchu drogowym, pojazd usunięto na wyznaczony przez Starostę Świdnickiego parking strzeżony.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group