Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 627
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Razem od 55 lat

Niedziela, 13 maja 2018, 11:04
Aktualizacja: 17:12
Autor: red
Żarów: Razem od 55 lat
Fot. UM Żarów
Miłość, wzajemne zrozumienie i szacunek to według jubilatów – Państwa Ireny i Leszka Winiarz, którzy świętowali 55. rocznicę ślubu, recepta na wspólne szczęście małżeńskie. Przeżyli razem długie lata, pełne radości, ale też wysiłku i trudu.

Zawsze razem, pomimo płynącego nieubłaganie czasu. Małżonkowie odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie, które w imieniu prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy parze wręczył burmistrz Leszek Michalak. Jubilaci świętujący 55-lecie pożycia małżeńskiego otrzymali również okolicznościowy list gratulacyjny, kwiaty, a także serdeczne życzenia.
- Wspólnie spędzone lata to dowód wzajemnej miłości i zrozumienia. Jest to również wzór i przykład dla młodych, którzy decydują się związać węzłem małżeńskim. Serdecznie gratuluję i życzę dużo zdrowia, nieustającej pogody ducha, spokoju i długich lat życia - składał gratulacje dostojnym jubilatom burmistrz Leszek Michalak.

Małżonkowie, podczas uroczystości odnowili także przysięgę małżeńską, oświadczając, że "nadal będą czynić wszystko, aby ich małżeństwo były zgodne, szczęśliwe i trwałe". Chwila ta przyniosła wiele wzruszeń i przywróciła nie jedno wspomnienie.

Irena i Leszek Winiarz sakramentalne "TAK" powiedzieli sobie 55 lat temu. Poznali się w 1962 roku w Żarowie i była to miłość od pierwszego wejrzenia. Pan Leszek, aby być bliżej swojej ukochanej na stałe przeniósł się do Żarowa. W 1963 roku narzeczeni wzięli ślub cywilny w Urzędzie Stanu Cywilnego w Jaworzynie Śląskiej, a trzy miesiące później przysięgali sobie miłość w kościele w Piotrowicach. W 1968 roku przyszedł na świat ich syn Artur. W 1974 roku Państwo Winiarz dostali przydział na mieszkanie w Żarowie, a Pani Irena musiała przerwać pracę ze względów rodzinnych, którą ponownie podjęła od września 1978 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarowie, zatrudniając się jako sekretarka. Tam też przepracowała kilkanaście lat, a w 1989 roku przeszła na wcześniejszą emeryturę i poświęciła się całkowicie wychowywaniu, nauce i rehabilitacji syna, którym opiekują się wraz z mężem do chwili obecnej.

9 marca 2018 roku minęło 55 lat, jak Państwo Irena i Leszek Winiarz zawarli związek małżeński, w którym cieszą się wzajemnym szacunkiem, zaufaniem i miłością.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group