Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1214
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ręczne arcydzieło

Poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 11:47
Autor: red
Żarów: Ręczne arcydzieło
Fot. UM Żarów
Wielkanocna palma Jadwigi Michałowskiej nagrodzona w konkursie.

Pani Jadwiga Michałowska mieszkanka Żarowa zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Wielkanocna Rewia Palm i Koszyczków”, w kategorii „Palmy”, którego organizatorem był Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Palma autorstwa Pani Jadwigi wykonana jest w całości z naturalnych materiałów. Podkład stanowią polne trawy uzupełnione suszonymi różami, miechunką oraz zbożami. Dodatek stanowi atłasowa wstążka. Palma jest długa na około 1 m i wykonana jest ręcznie.

Na konkurs wpłynęło ponad 300 fotografii palm wielkanocnych i koszyczków ze święconką niemal z każdego zakątka naszego kraju.

- Dotarło do Nas mnóstwo zdjęć dokumentujących wykonane przez Państwa palmy i święconki. Wszystkie okraszone wyczerpującymi opisami dotyczącymi techniki ich wykonania oraz symboliki użytych produktów. Cieszy nas, że piękna polska tradycja tworzenia ozdób wielkanocnych jest wciąż żywa i jak widać cieszy się dużą popularnością zarówno wśród młodych, jak i nieco starszych mieszkańców wszystkich regionów naszego kraju – czytamy na stronie internetowej Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Pani Jadwiga to nie tylko lokalna artystka, ale przede wszystkim mistrzyni w tworzeniu oryginalnych i profesjonalnych ozdób. To dla niej pasja, która jest przyjemnością, ale również przynosi satysfakcję. A samo zaś przygotowanie wielkanocnych ozdób to tradycja, jednocząca wszystkich domowników.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group