Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 897
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Referat spraw społecznych z magistratu przeprowadza się do MOPS 

Środa, 2 marca 2011, 6:01
Aktualizacja: 11:23
Autor: red.
Świdnica: Referat spraw społecznych z magistratu przeprowadza się do MOPS 
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Rozpoczęła się przeprowadzka referatu spraw społecznych Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Od 7 marca mieszkańcy będą obsługiwani w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Wałbrzyskiej 15.

– Zapewnimy ciągłość obsługi, a co więcej do 11 marca, w okresie przejściowym, mieszkańcy mogą liczyć na naszą pomoc zarówno w urzędzie miejskim, jak i ośrodku pomocy społecznej – mówi Dorota Szyłobryt, która od 9 lat kierowała referatem spraw społecznych w UM.

Zadania jakie referat będzie pełnił w MOPS pozostaną te same, dla mieszkańców zmieni się jedynie miejsce załatwiania swoich spraw. – Sporo spraw wymagało konsultacji z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, już wkrótce nie będzie tej bariery, że mieszkańcy muszą wybrać się do innej instytucji, a pracownicy zyskają dostęp do pełnej informacji na miejscu – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

– Połączenie skróci obieg spraw, a dzięki temu finalne decyzje będą mogły zapadać szybciej – dodaje Violetta Kalin, dyrektor świdnickiego MOPS. – W dodatku wciąż pojawiają się nowe zadania dotyczące pomocy społecznej, dzięki zmianom zostaną one skupione w jednym miejscu: ośrodku pomocy społecznej

RSS zajmował się skomplikowanymi sprawami świdnickich rodzin, które dotknęły problemy alkoholowe i inne uzależnienia, choroby, czy też kryzys. Służył wsparciem również dla osób starszych i samotnych. Od 7 marca referat spraw społecznych będzie działał w ramach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Mieszkańcy będą mogli załatwiać swoje sprawy od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30 w budynku przy ul. Wałbrzyskiej 15, I p. Kontakt telefoniczny będzie możliwy pod nr tel. 74 853 71 30 wew. 27 lub 28.

– Pracownikom RSS należą się serdeczne podziękowania, za wieloletnią wspólną historię pracy w Urzędzie Miejskim – mówi prezydent Murdzek. – Dotąd, dzięki ich pracy, mieliśmy szybką i rzetelną informację, w jakiej sytuacji są osoby zgłaszające się po pomoc. Jestem przekonany, że zmiana jeszcze bardziej wpłynie na sprawność załatwiania spraw.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group