Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 924
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Rekord frekwencji na Orszaku Trzech Króli w Strzegomiu

Wtorek, 8 stycznia 2019, 17:03
Autor: red
Strzegom: Rekord frekwencji na Orszaku Trzech Króli w Strzegomiu
Fot. UM Strzegom
Strzegomianie tłumnie (największa frekwencja w dotychczasowych edycjach) uczestniczyli w kolejnym Orszaku Trzech Króli, który tradycyjnie odbył się 6 stycznia. Kościół katolicki w tym dniu obchodził Święto Trzech Króli lub Objawienie Pańskie.

Punktualnie o godz. 12.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel rozpoczęła się msza św., w trakcie której ks. kanonik Marek Żmuda poświęcił kadzidło i kredę, które przy wyjściu z kościoła każdy uczestnik nabożeństwa mógł zabrać do swojego domu.

Następnie został uformowany piękny i kolorowy orszak, który wyruszył po raz pierwszy w swojej historii - ulicami: Kościuszki, Bankową, Al. Wojska Polskiego i Mickiewicza - do hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tam odbyły się Jasełka, których głównym motywem przewodnim była walka dobra ze złem. Punktem kulminacyjnym było złożenie przez Trzech Króli (w ich role wcielili się tym razem: Andrzej Matyszkiewicz, Wiesław Kramek i Roland John) pokłonu i wręczenie darów Świętej Rodzinie.

Uczestnicy orszaku mieli ponadto okazję wysłuchać koncertu pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży z PSP nr 2 w Strzegomiu, ZF Kostrzanie oraz zespołów Retro i Goczałkowianie. Na chętnych czekał również ciepły posiłek.

Organizatorami wydarzenia są: Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej w Strzegomiu, gmina Strzegom, Strzegomskie Centrum Kultury, LO Strzegom, OSiR sp. z o. o., PSP nr 2 w Strzegomiu, PP nr 2 w Strzegomiu, ZUK sp. z o. o. i Bractwo Rycerskie Joannitów Strzegomskich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group