Czytających: 1409

I-liga szczypiornistów: Remis ŚKPR–u na inaugurację sezonu

Sobota, 15 września 2012, 22:18
Aktualizacja: Niedziela, 16 września 2012, 12:28
Podziałem punktów zakończył się mecz 1. kolejki I–ligi szczypiornistów pomiędzy ŚKPR–em Świdnica, a MKS–em Kalisz. Po 60 minutach na tablicy wyników było 23:23.

Czy po rzucie Roberta Szuszkiewicza na piętnaście sekund przed końcem gry piłka wpadła do bramki MKS-u Kalisz czy nie? To pytanie zadają sobie wszyscy świadkowie inauguracji sezonu 2012/13 w Świdnicy. Sędziowie Tomasz Kondziela i Marcin Pytlik uznali, że gola w tej sytuacji nie było i mecz z beniaminkiem rozgrywek zakończył się remisem 23:23. Sprowadzony z Miedzi Legnica rozgrywający huknął jak z armaty. Piłka odbiła się od nogi bramkarza i..no właśnie od poprzeczki czy raczej górnej części siatki, będącą na pewno za linią bramkową? - http://www.youtube.com/watch?v=0yKK0zs4ABU&feature=plcp

Ostatecznie to ta sytuacja zadecydowała, że mecz zakończył się podziałem punktów. W ostatnich minutach dramatycznych momentów było jednak zdecydowanie więcej. Jeszcze na półtorej minuty przed końcem ŚKPR prowadził 23:21. W sytuacji sam na sam z bramkarzem przyjezdnych znalazł się Sebastian Gałach. Gdyby trafił wynikł byłby już raczej rozstrzygnięty. Stało się jednak inaczej, a goście za sprawą Michała Krygowskiego doprowadzili do remisu. Po wspomnianej kontrowersyjnej sytuacji z rzutem Szuszkiewicza mieli jeszcze kilkanaście sekund na swoją akcję i okazję do zdobycia zwycięskiej bramki. Na szczęście Paweł Orzłowski przerwał groźnie zapowiadającą się akcję rywali i chociaż przypłacił to karą dwóch minut ŚKPR nie pozwolił sobie na wydarcie chociaż tego jednego punktu.

ŚKPR Świdnica – MKS Kalisz 23:23 (13:11)

Przebieg meczu: 5’ 2:3, 10’ 4:4, 15’ 6:5, 20’ 9:6, 25’ 11:10’ 30’ 13:11, 35’ 15:14, 40’ 17:17, 45’ 18:18, 50’ 20:20, 55’ 22:21, 60’ 23:21

ŚKPR: Wasilewicz – Rutkowski (5), Szuszkiewicz (5), Rogaczewski (4), Olejniczak (3), Mrugas (2), Gałach (1), Orzlowski (1), Kijek (1), Piędziak (1), Żubrowski, Marciniak

MKS: Potocki, Krekora – Krygowski (5), Krupa (5), Suski (4), Kuśmierzyk (3), Nowakowski (2), Klara (2), Staniek (1), Sieg (1), Kaczmarek, Stefański

Kary: ŚKPR: 10 minut, MKS 4 minuty

Karne: ŚKPR: 2/0, MKS 0/0