Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 874
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pożarzysko: Remiza strażacka jak nowa

Czwartek, 8 września 2016, 15:37
Autor: red
Pożarzysko: Remiza strażacka jak nowa
Fot. UM Żarów
Zakończył się kolejny etap modernizacji remizy strażackiej w Pożarzysku.

Odnowiony budynek robi wrażenie, tym bardziej, że na taki efekt wspólnie pracowali mieszkańcy wsi. W tym roku, w ramach prac, wyremontowane zostały toalety, korytarz oraz pomieszczenie biurowe, które służy strażakom jako szatnia.

Teraz każdy druh ma swoją indywidualną szafkę, w której może trzymać mundury oraz buty. Remont w całości został sfinansowany ze środków własnych budżetu gminy Żarów.
- To już kolejne prace, które realizowane są w naszej remizie strażackiej. Wcześniej, w 2014 roku budynek doczekał się nowego dachu, a rok temu wyremontowane zostało zaplecze kuchenne i świetlica. Dodatkowo, w ramach środków finansowych z funduszu sołeckiego zakupiliśmy do kuchni nową porcelanę, a do świetlicy telewizor LCD, który służy dzieciom w ramach zajęć na świetlicy środowiskowej oraz naszym strażakom - mówi Łukasz Brańka sołtys Pożarzyska.

Na tym nie zakończy się jeszcze remont remizy strażackiej w Pożarzysku. Mieszkańcy już dziś planują kolejne prace modernizacyjne.
- Na przyszły rok zaplanowaliśmy prace remontowe pomieszczeń garażowych. Pierwszą część tej inwestycji już realizujemy. I stara nieszczelna brama garażowa została wymieniona na nową segmentową bramę z napędem elektrycznym. Serdecznie dziękujemy burmistrzowi Leszkowi Michalakowi za wspieranie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Podziękowania składamy również wszystkim, którzy zaangażowali się w prace w naszej remizie oraz pracownikom Urzędu Miejskiego w Żarowie Michałowi Domańskiemu, Piotrowi Neczaj i Przemysławowi Sikora - dopowiada sołtys Pożarzyska Łukasz Brańka.

Dziś siedziba strażaków z Pożarzyska wygląda bardzo okazale i w dużej mierze to zasługa samych druhów i mieszkańców wsi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group