Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Chwałków: Remont pałacu w Chwałkowie zakończony

Niedziela, 7 lipca 2013, 11:39
Aktualizacja: 11:41
Autor: red.
Chwałków: Remont pałacu w Chwałkowie zakończony
Fot. UG Marcinowice
Po trwających niespełna trzy miesiące pracach, remont pałacu w Chwałkowie zakończony. Obiekt odzyskał dawną świetność i blask.

Zakres prac obejmował wymianę pokrycia dachowego, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, elewację, odwodnienie budynku poprzez wykonanie drenażu, wymiana schodów do piwnicy, remont tarasów i stropów. Całość prac wykonywanych było pod nadzorem Konserwatora Zabytków. Remont o wartości ok 460 tys. zł w całości został pokryty ze środków Agencji Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy we Wrocławiu. Jak podkreśla Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik dzięki bardzo dobrej współpracy z dyrektorem Agencji Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu Panem Andrzejem Jamrozikiem udało się wspólnie uratować przepiękny zabytek, który będzie kolejną perełką na terenie naszej gminy.

W samym Chwałkowie w ostatnich miesiącach oddano do użytku nową świetlicę, oświetlenie uliczne, drogi asfaltowe, chodnik, których budowa była realizowana z budżetu gminy i środków zewnętrznych.To jeszcze nie koniec zadań realizowanych wspólnie z agencją. W październiku br. Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik podpisał kolejną umowę z Agencją Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu na udzielenie bezzwrotnej pomocy na remont dróg w Chwałkowie i w Białej.

(UG Marcinowice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group