Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 908
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Remont podwórek w gminie Strzegom

Wtorek, 6 września 2016, 13:57
Autor: red
Strzegom: Remont podwórek w gminie Strzegom
Fot. UM Strzegom
Brak odwodnienia, zaleganie wody opadowej, znikoma liczba miejsc parkingowych dla mieszkańców wspólnot, nieużyteczne, stare komórki i sterty niesegregowanych śmieci – tak wygląda większość gminnych, strzegomskich komórek.

Rozpoczęto jednak wielkie zmiany tego obrazu. Pierwsze efekty są już widoczne, ale do całkowitej przemiany potrzebny jest czas.

Władze samorządowe naszego miasta widząc negatywne oblicze strzegomskich podwórek gminnych, postanowiły przeznaczyć środki z budżetu na poprawę ich wizerunku. Jako pierwsze do remontu przeznaczono podwórko za posesjami Rynek 22-27a (w obrębie ulic: Rynek, Św. Anny, Kościelnej i Dąbrowskiego). Właśnie niedawno zakończył się remont tego dużego podwórka.
- Dokonano m. in. jego odwodnienia, przebudowano nawierzchnię, rozebrano stare komórki gospodarcze, w miejsce których planuje się wybudowanie boksów na kontenery dla pobliskich wspólnot. Dodatkowo zostanie zamontowany szlaban, dzięki któremu z miejsc parkingowych będą mogli korzystać tylko mieszkańcy tych wspólnot, a nie osoby z zewnątrz. Szlaban będzie sterowany elektronicznie przez piloty, które trzeba będzie zakupić - wyjaśnia Jarosław Smordowski, naczelnik Wydziału Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

- Teraz nasze podwórko wygląda jak należy. Nie ma już wielkich kałuż, jest przejrzyście i nowocześnie. Zniknęły szpecące komórki. Dzięki szlabanowi mieszkańcy będą mieli w końcu gdzie zaparkować swoje auta - podkreśla Zdzisław Szpak, mieszkaniec Rynku. Podobny szlaban zostanie zamontowany również na podwórku zlokalizowanym w rejonie ulic: Dąbrowskiego 2, 4, 6, Rynek 28-29 i Świdnickiej.

Burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta ma ciekawy pomysł odnośnie kolejnego, bardzo dużego podwórka w rejonie Rynku, ul. Świdnickiej, ul. Ogrodowej i ul. Bohaterów Getta.
- Chodzi o to, by okoliczne wspólnoty złożyły wspólny projekt do najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego 2017 na zagospodarowanie tego podwórka. Jest duża szansa na wygraną, pod warunkiem jednak dużej mobilizacji mieszkańców - wyjaśnia burmistrz.

Proces przemiany gminnych podwórek jest nieodwracalny, jednak zmiany nie nastąpią zbyt szybko. Mieszkańcy powinni uzbroić się w cierpliwość. Do Urzędu Miejskiego w Strzegomiu wpłynęło już ok. 220 wniosków od zarządców nieruchomości, którzy w imieniu wspólnot wnioskują o wskazanie lokalizacji pod budowę wygrodzeń na kontenery na odpady komunalne na terenie będącym własnością gminy. Gmina dokonała takich wskazań. A teraz czas na aktywność wspólnot.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group