Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 948
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Remont stadionu miejskiego na finiszu

Piątek, 3 sierpnia 2018, 15:36
Aktualizacja: Sobota, 4 sierpnia 2018, 10:38
Autor: red
Świdnica: Remont stadionu miejskiego na finiszu
Fot. UM Świdnica
Trwa gruntowny remont stadionu miejskiego przy ul. Śląskiej w Świdnicy. Prace prowadzi konsorcjum – DABRO–BAU Firma Handlowo–Usługowa Paweł Dąbrowski – lider w partnerstwie ze spółką „BUD–ZIEM.

Przypomnijmy, że inwestycja obejmuje przebudowę płyty głównej boiska o nawierzchni trawiastej układanej z rolki wraz z instalacją nawadniającą, budowę bieżni lekkoatletycznej o nawierzchni syntetycznej, budowę urządzeń lekkoatletycznych oraz przebudowę trybun wraz z zadaszeniem i budynkiem spikera.
- Na ukończeniu jest ostatni etap prac na bieżni lekkoatletycznej, czyli malowanie pasów rozdzielających tory. Trwa montaż konstrukcji stalowej zadaszenia trybun, układana jest kostka betonowa na drodze wewnętrznej oraz ciągu pieszym. Instalowany jest także monitoring. W przyszłym tygodniu zaplanowano montaż krzesełek na trybunach oraz zadaszenia membranowego – wylicza Andrzej Nowak, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Stadion będzie dostosowany do wymogów kategorii V B wg wytycznych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i IAAF – Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych oraz dla wymagań licencyjnych Polskiego Związku Piłki Nożnej w zakresie infrastruktury piłkarskiej dla obiektów m.in. III ligi.

Na arenie stadionu znajdzie się zestaw urządzeń lekkoatletycznych: skocznia do skoku wzwyż, w dal, trójskoku, dwuścieżkowa skocznia do skoku o tyczce, rów z wodą do biegu z przeszkodami, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem oraz dwie rzutnie do rzutu oszczepem. Czterotorowa okólna bieżnia 400 metrowa (na dystansie 100 metrów – sześć torów) zostanie oświetlona. Trybuny na 999 miejsc będą częściowo zadaszone (ok. 500 miejsc), a cały obiekt zostanie nagłośniony i objęty monitoringiem.

Koszt realizacji zadania to ponad 7 mln zł, z czego półtora miliona miasto pozyskało z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Termin zakończenia inwestycji określony w warunkach przetargowych to 31 sierpnia br.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group