Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 956
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Remont ulicy Żeromskiego w Świebodzicach przesunięty

Piątek, 8 listopada 2013, 9:19
Autor: red.
Świebodzice: Remont ulicy Żeromskiego w Świebodzicach przesunięty
Fot. UM Świebodzice
Najprawdopodobniej 18 – a nie jak wcześniej zapowiadał wykonawca – 6 listopada dojdzie do otwarcia ulicy Sienkiewicza i rozpoczęcia ostatniego etapu rewitalizacji Starego Miasta, tj. modernizacji nawierzchni i chodników ulicy Żeromskiego. Opóźnienia w realizacji leżą po stronie wykonawcy zadania.

Obecnie trwają prace po prawej stronie ulicy Żeromskiego - trwa wymiana gazociągu. Ulica jest jednak w pełni przejezdna i można dojechać do centrum, objechać cały Rynek i wydostać się ze Śródmieścia albo ulicą Prusa albo Kopernika. Ulica Sienkiewicza jest zamknięta.

Zamknięcie ulicy Żeromskiego nastąpi dopiero w momencie, gdy ulica Sienkiewicza będzie w pełni otwarta dla ruchu - tak, by przejazd przez centrum był drożny. Stanie się to najwcześniej 18 listopada.

Rewitalizacja ulicy Żeromskiego podzielana jest na dwa odcinki: w pierwszej kolejności będzie wykonywany fragment od ulicy Prusa do Rynku. Modernizacją pozostałego odcinka, czyli fragmentu od ulicy Prusa do ul. Strzegomskiej, zajmie się firma Stańczyk i będzie to odrębne zadanie, realizowane już w całości z pieniędzy budżetu gminy.

Ten odcinek będzie wykonywany w trzech etapach, aby maksymalnie umożliwić mieszkańcom i prowadzącym działalność gospodarczą dostanie się do swoich mieszkań i lokali.

Przez cały czas trwania prac na Żeromskiego, także w momencie zamknięcia ulicy, będzie udostępniony przejazd dla aut dostawczych.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group