Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 552
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Remont wiaduktów

Niedziela, 15 października 2017, 11:04
Autor: red
Strzegom: Remont wiaduktów
Fot. UM Strzegom
W połowie października br. rozpocznie się II etap prac remontowych na strzegomskich wiaduktach.

Swój wizerunek zmienią wiadukty na ul. Dolnej (w pierwszej kolejności) i następnie na ul. Świdnickiej. W ramach remontu zostanie wymieniona nawierzchnia torowa w obrębie wiaduktów, uzupełnione będą brakujące elementy i zmodernizowane odwodnienie. Dodatkowo uzupełnione zostaną wszystkie brakujące elementy barierek w obrębie zabytkowej estakady, liczącej ok. 3 km.

Ubiegłoroczne remonty diametralnie zmieniły wygląd naszych wiaduktów. - Już myślałam, że nigdy nie dojdzie do ich remontu. Były one bardzo szpecące i psuły estetykę - zaznacza pani Ewa, mieszkanka ul. Świdnickiej. - Miasto zdecydowanie wypiękniało i już nie musimy się wstydzić przed turystami i kierowcami przejeżdżającymi przez Strzegom. Czekamy na kolejne remonty. Mam tylko nadzieję, że wiadukty nie będą dewastowane i niszczone spray'em - dodaje.

Tegoroczne prace potrwają do połowy listopada. Środki pochodzą z budżetu Polskich Kolei Państwowych. Kolejne remonty - m. in. wymiana podsypki całego układu torowego - uzależnione są od środków finansowych w budżecie PKP.

W związku z remontem wiaduktów nastąpią utrudnienia w ruchu kołowym samochodów. Kierowców prosimy o szczególną uwagę i stosowanie się do znaków drogowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group