Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 886
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Remontują i wymieniają

Piątek, 20 września 2013, 9:09
Aktualizacja: 9:11
Autor: red.
Żarów: Remontują i wymieniają
Fot. UM Żarów
Z początkiem sierpnia zakończyły się już wszystkie prace remontowe w ramach projektu rewitalizacji Żarowa. Szesnaście wspólnot mieszkaniowych oraz jeden budynek gminny, dzięki projektowi rewitalizacji miasta dziś nie straszą już swoim wyglądem.

Teraz remontów doczekały się również budynki komunalne. Prawie 160 tysięcy złotych gmina Żarów przeznaczy na remonty dachów, wymianę dachówek, przemurowywanie kominów, wymianę więźby dachowej, doświetlenia strychu i montaż okien dachowych. W czwartek, 19 września w obecności zastępcy burmistrza Grzegorza Osieckiego, inspektora nadzoru inwestorskiego Stanisława Stojewskiego, wykonawcy robót firmy Blacharstwo Dekarstwo oraz Usługi Ogólno-Budowlane Jana Ossowskiego i pracowników Referatu Gospodarki Lokalowej żarowskiego Urzędu Miejskiego został odebrany budynek przy ulicy Strzegomskiej 24 w Łażanach. - W odstępie kilku lat jest to już piąty wyremontowany dach, który został całkowicie sfinansowany środkami z budżetu gminy Żarów.

Kompleksowy remont dachu tego budynku zamknął się w kwocie ponad 80 tysięcy złotych. Na etapie zakończenia są również prace remontowe budynku przy ulicy Żarowskiej 55 w Imbramowicach. I najprawdopodobniej budynek ten zostanie odebrany już początkiem października - mówi Grzegorz Osiecki zastępca burmistrza Żarowa.

Największe powody do radości mają jednak mieszkańcy tych budynków. W większości z nich skończą się już problemy z przeciekającymi dachami. - Dach naszego budynku był w katastrofalnym stanie i nie nadawał się już do użytku. Każdy padający deszcz budził nasz niepokój. Dziś nie obawiamy się już, że woda będzie nam kapać na głowę. Cieszę się również, że prace zostały wykonane tak solidnie i fachowo. Ekipa remontowa uwinęła się bardzo szybko i sprawnie - tłumaczył Zbigniew Biesiada, mieszkaniec Łażan.

Budynki komunalne w gminie Żarów modernizowane są w każdym roku. Ze środków finansowych, które przeznaczane są na remonty finansowane są również ekspertyzy kominiarskie i inwentaryzacje budowlane budynków komunalnych.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group