Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 577
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Remonty gminnych szkół

Czwartek, 11 lipca 2013, 11:53
Aktualizacja: 11:54
Autor: red.
Gmina Świdnica: Remonty gminnych szkół
Fot. UG Świdnica
Czas wypoczynku dla dzieci to sezon prac remontowych w ich szkołach. Wraz z pierwszym dniem wakacji rozpoczęły się remonty 7 szkół w gminie Świdnica, na kwotę przekraczającą 220 tys. złotych. Po wakacjach dzieci wrócą do kolorowych klas i sal gimnastycznych, a szkolny dzwonek rozbrzmiewał będzie w odnowionych korytarzach.

W Gimnazjum w Lutomi Dolnej wykonana zostanie wymiana oświetlenia w sali gimnastycznej - stare lampy zostaną zastąpione energooszczędnym oświetleniem typu LED, a cała sala zostanie pomalowana. Odświeżony zostanie też główny korytarz łącznika gimnazjum ze szkołą podstawową.

W SP Bystrzyca Górna wykonana będzie wymiana drzwi w starej części budynku szkoły, a także remont murku oporowego na terenie przyszkolnym.

W SP Grodziszcze zaplanowano wymianę rynien na budynku szkoły oraz wykonanie nowego opierzenia wokół kominów wentylacyjnych. Ponadto wykonane zostanie malowanie pomieszczeń.

W SP w Lutomi Dolnej wykonane zostaną malowanie i gipsowanie sal lekcyjnych w budynku klas 0-III i w budynku klas IV-VI, częściowe malowanie korytarzy szkolnych, uszczelnienie dachu oraz renowacja gzymsów dachowych, podniesienie poziomu studzienek kanalizacyjnych i wyrównanie poziomu kostki brukowej na podwórku szkolnym, a także naprawa instalacji wodociągowej w toalecie. Odnowiona zostanie również stołówka.

W SP Mokrzeszów trwają prace związane z przystosowaniem pomieszczenia dla sali przyrody – wykonywane jest malowanie klasy, aby w sierpniu można było wyposażyć klasę w sprzęt, który szkoła wygrała w konkursie Taurona. Ponadto wykonywane są prace remontowe toalet oraz prace w ramach II etapu termomodernizacji budynku szkoły – następuje wymiana całej instalacji ciepłej wody w toaletach i klasach.

W SP Pszenno w jednej z sal lekcyjnych wykonana zostanie wymiana starego zniszczonego parkietu na wykładzinę oraz wymiana oświetlenia oraz malowanie klas.

W SP Witoszów Dolny zaplanowana jest naprawa zaciekającego dachu oraz wykonanie cokołu wokół budynku „B” , a także też remont schodów i podłóg.

We wszystkich placówkach w okresie wakacji wykonywane są również drobne naprawy sprzętu szkolnego i wyposażenia szkoły, a także naprawy ubytków malarskich w klasach, na korytarzach i na elewacjach budynków szkolnych. Wykonywane są też prace porządkowe na terenach przyszkolnych, placach zabaw i boiskach, tak aby kolejny rok szkolny upłynął w przyjaznym i miłym otoczeniu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group