Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 951
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Remonty kolejnych chodników w Świdnicy

Czwartek, 27 lipca 2017, 17:46
Aktualizacja: Piątek, 28 lipca 2017, 11:49
Autor: red
Świdnica: Remonty kolejnych chodników w Świdnicy
Fot. red
Miasto Świdnica ogłosiło przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy chodników. Do 4 sierpnia wpływać mogą oferty na roboty budowlane związane z remontem chodników na Osiedlu Młodych i Zawiszowie a także w dzielnicach Śródmieście, Zachód i Fabryczna.

Prace obejmą ponad 5 tysięcy m² powierzchni traktów pieszych. Zmodernizowane zostaną fragmenty chodników przy ulicach: Józefa Piłsudskiego, Jarosława Dąbrowskiego, Mieczysława Kozara-Słobódzkiego, Walerego Wróblewskiego, Ignacego Prądzyńskiego, Jana Długosza, Henryka Pobożnego, Biberaskiej, Gdyńskiej, Wierzbowej, Wrocławskiej, Lwowskiej, Jodłowej i Tadeusza Kościuszki.
- Podstawową przesłanką, która decydowała o umieszczeniu konkretnego fragmentu ciągu pieszego na liście był stan techniczny i częstotliwość korzystania przez mieszkańców. Braliśmy też pod uwagę wnioski świdniczan, choćby te zgłaszane w czasie dzielnicowych spotkań, jak i zadania z budżetu obywatelskiego – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Inwestycja polegać będzie na wymianie istniejących nawierzchni betonowych i asfaltowych na nawierzchnie z kostki brukowej betonowej. Przypomnijmy, iż w 2015 roku przebudowano około 7500 m² świdnickich chodników, w 2016 roku – ponad 6500 m², a w tym roku już prawie 1500 m².

Po rozstrzygnięciu procedury przetargowej i podpisaniu umowy z wykonawcą, prace powinny rozpocząć się we wrześniu. Planowany termin ich zakończenia to 30 listopada br.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group