Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 949
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Remonty kolejnych chodników w Świdnicy

Sobota, 21 kwietnia 2018, 11:06
Autor: red
Świdnica: Remonty kolejnych chodników w Świdnicy
Fot. UM Świdnica
Na Osiedlu Młodych i Zawiszowie a także w dzielnicach Śródmieście, Zachód i Fabryczna trwają remonty chodników. Prace obejmą ponad 5 tysięcy m² powierzchni traktów pieszych.

- Podstawową przesłanką, która decydowała o umieszczeniu konkretnego fragmentu ciągu pieszego na liście był stan techniczny i częstotliwość korzystania przez mieszkańców. Braliśmy też pod uwagę wnioski świdniczan, choćby te zgłaszane w czasie dzielnicowych spotkań, jak i zadania z budżetu obywatelskiego – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Kończą się już prace przy budowie ciągu pieszo-jezdnego przy ulicy Świętojańskiej. Inwestycję za kwotę ponad 116 tysięcy złotych wykonuje świdnicka firma „W&J” Zakład Robót Drogowych i Ogólnobudowlanych.

- Ulica Świętojańska to kolejna likwidowana "gruntówka". Mieszkańcy złożyli wniosek półtora roku temu. Wcześniej dojeżdżali do swoich domów po dziurach i błocie. Takich zaniedbanych miejsc jest w Świdnicy jeszcze wiele, ale sukcesywnie je likwidujemy. Trudno szybko nadrobić kilkunastoletnie zaległości – dodaje prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Wyremontowane zostały również chodniki przy ul. Biberaskiej, Gdyńskiej, Henryka Pobożnego i Jana Długosza. W najbliższych dwóch tygodniach rozpocznie się modernizacja fragmentów chodników przy ulicach: Wierzbowej, Wrocławskiej, Ignacego Prądzyńskiego i Ofiar Oświęcimskich. Kolejne piesze trakty na liście realizacji zlokalizowane są przy ulicach: Walerego Wróblewskiego, Józefa Piłsudskiego, Mieczysława Kozara-Słobódzkiego, Lwowskiej, Jodłowej i Tadeusza Kościuszki.

Inwestycje polegają na wymianie istniejących nawierzchni betonowych i asfaltowych na nawierzchnie z kostki brukowej betonowej. Przypomnijmy, iż w 2015 roku przebudowano około 7500 m² świdnickich chodników, w 2016 roku ponad 6500 m², a w 2017 roku ponad 9400 m². W zeszłym roku zrealizowano również szereg inwestycji drogowych w ramach których wybudowano bądź przebudowano prawie 15 000 m² ciągów pieszych i pieszo-rowerowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group