Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1007
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Rewitalizacja stawu

Sobota, 28 stycznia 2023, 9:42
Autor: red
Żarów: Rewitalizacja stawu
Fot. UM Żarów
Prace idą pełną parą i choć na efekty trzeba jeszcze trochę poczekać, miejsce to niebawem zmieni swój wygląd. Trwa rewitalizacja stawu miejskiego w Żarowie.

Inwestycja rozpoczęła się jeszcze w 2022r. i będziemy ją kontynuować również w tym roku. W tej chwili prowadzone są prace ziemne na terenie przy stawie miejskim, trwa także budowa nowego chodnika.

- Teren stawu miejskiego w Żarowie za kilka miesięcy będzie służył mieszkańcom jako miejsce relaksu i aktywnego wypoczynku. Obecnie wykonywane są prace ziemne związane z niwelacją terenu, po ich zakończeniu skarpa przy stawie od strony ul. Wyspiańskiego znacznie się obniży i będzie łagodniejsza w kierunku lustra wody. Równocześnie prowadzimy również prace związane z wykonaniem nowego chodnika zlokalizowanego bezpośrednio przy ul. Wyspiańskiego. W najbliższych dniach rozpoczną się także roboty związane z wykonaniem nowego oświetlenia, zarówno przy stawie miejskim, jak również częściowo wzdłuż ulicy Wyspiańskiego – mówi Wojciech Lesiak kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Przypomnijmy, że zakres inwestycji nad stawem miejskim w Żarowie obejmuje remont i przebudowę ciągów komunikacyjnych, montaż obiektów małej architektury (ławki, kosze, tablice informacyjne, leżaki, stoliki do gry w szachy), wykonanie pomostu oraz zainstalowanie pływającej fontanny, budowę instalacji oświetlenia przy stawie oraz instalacji monitoringu. W ramach zadania posadzone zostaną również nowe drzewa i liczne nasadzenia zieleni. Prace, które realizowane są nad stawem miejskim w Żarowie są stale nadzorowane przez zastępcę burmistrza Przemysława Sikorę oraz pracowników Urzędu Miejskiego w Żarowie. W każdym tygodniu odbywają się także rady budowy z udziałem inspektora nadzoru, dendrologa, wykonawcy inwestycji, a także przedstawicieli PZW koło Żarów.

Dzięki rewitalizacji mieszkańcy zyskają kolejne atrakcyjne i bezpieczne miejsce do wypoczynku. Zrobi się zielono i estetycznie. W sam raz na spacer, relaks i odpoczynek na łonie natury.

Inwestycje nad stawem miejskim w Żarowie prowadzone są w ramach tego samego projektu, co modernizacja parku „Rewitalizacja terenów zielonych na obszarze miasta Żarów”. Łączny koszt modernizacji parku i stawu miejskiego to kwota 5.261.053,10 złotych, z czego 4.500.000 złotych to dofinansowanie, które gmina Żarów pozyskała z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group